Dėl miesto pinigų – politinių oponentų mūšis

Dėl miesto pinigų – politinių oponentų mūšis

 

Jei kiekvienas panevėžietis sumestų po 1161 eurą, gautoji suma būtų tokia, iš kurios šiais metais gyvens Aukštaitijos sostinė.

Miesto Taryba tik po ilgų diskusijų ir ginčų patvirtino šiųmetį biudžetą – Panevėžys planuoja iš mokesčių ir įvairių šaltinių surinkti 103 mln. Eur.

Nors Aukštaitijos sostinės kišenė kone dvylika milijonų eurų pilnesnė nei pernykštė, miestui tvarkyti, gatvėms asfaltuoti ir kitiems infrastruktūros projektams iš jos bus atseikėta mažiau. Opozicija ironizuoja, esą aukštoje žolėje nesimatys prismaigstytų lentelių „Panevėžys atsinaujina“. Savivaldybės vadovai atkerta, kad nors pačios Savivaldybės lėšų miesto ūkiniams reikalams teks šiek tiek mažiau, tvarka bus palaikoma kaip iki šiol. Mat mieste jau pavasarį vienas paskui kitą startuos parkų ir kitų viešųjų erdvių tvarkymo projektai, kuriems pinigai skirti iš ES paramos fondų.

O jei atsitiktų taip, kad pinigų šiems darbams pritrūktų, valdžia ramina, kad metams įsibėgėjus biudžetas gali būti perskirstytas, ką įprastai darydavo visų kadencijų valdantieji.

Šiųmečiame Panevėžio biudžete išlaidos išdalytos pagal penkiolika programų. Liūto dalis atseikėta švietimui, investiciniams projektams bei socialinėms programoms. Pagrindinį dėmesį ir investicijas skyrus europiniams projektams, dėl kurių šįmet Panevėžys turėtų virsti ištisa statybų aikštele, teko gerokai apkarpyti kitas biudžeto eilutes.

Tokias pinigų dalybas sukritikavusios opozicijos vardu kalbėjusi Gema Umbrasienė vardijo visą sąrašą, kam turėtų būti skirta papildomai lėšų iš miesto iždo: pėsčiųjų perėjoms, daugiabučių kiemų vaikų žaidimų aikštelėms įrengti, automobilių stovėjimo aikštelių plėtrai daugiabučių kiemuose, gatvių asfaltavimo darbams, padidinti lėšas, skiriamas miestui tvarkyyi. Taip pat numatyti kiek kuklesnes sumas tokiems svarbiems projektams kaip bešeimininkių gyvūnų gaudymo, globos ir jų skaičiaus reguliavimo, nevyriausybinėms organizacijoms bei kitiems smulkesniems projektams.

Suabejojo dosnumu sportui ir menui

Tarybos narė Zita Kukuraitienė piktinosi, jog buvo galima tikėtis, kad į opozicijos siūlymus valdančioji dauguma neatsižvelgs.

„Su tokiu biudžetu pasmerkiame panevėžiečius skęsti šiukšlėse, nešienautose pievose ir turėti nevalytas gatves, nors sporto klubams finansavimas padidintas net 100 tūkst. eurų. Koncentruojamos lėšos į S. Eidrigevičiaus menų centrą, iš jų bus leidžiami įvairūs leidiniai, bet ne apie Panevėžį, o apie menininką, su kuriuos net nėra pasirašyta sutartis. Šita valdžia geba daug kalbėti ir smaigstyti lenteles su svajonėmis, o ne imtis realių darbų“, – emocingai kalbėjo opozicijai priklausanti Tarybos narė.

Opozicijos atstovas Gintaras Šileikis taip pat negailėjo aštrių žodžių politiniams oponentams.

Jo teigimu, miesto gatvėms asfaltuoti „remix“ technologija buvo skirta 5 mln. eurų, iš kurių panaudota jau 4,3 mln., tačiau, pasak G. Šileikio, sutvarkytose gatvėse jau atsivėrė duobės.

Miestas gražės per projektus

Miesto biudžetas daugumos balsų persvara buvo patvirtintas be opozicijos pateiktų korekcijų. Tiesa, su tam tikromis išimtimis. Strateginio planavimo, investicijų, ekonomikos ir finansų komiteto siūlymu 7 tūkst. eurų padidintas finansavimas vaikų ir jaunimo meno projektams – ši suma bus paimta sumažinus asignavimus kompensuojant nuostolius bendrovėms, kurių akcininkė yra Savivaldybė. Taip pat nuspręsta skirti 20 tūkst. Eur „Pilietinio biudžeto“ idėjai įgyvendinti – panevėžiečiai turės galimybę balsuoti už geriausias iniciatyvas ir projektus, kurie skirti gyvenamajai aplinkai gerinti, bei patys nuspręsti, kokie darbai Panevėžiui reikalingiausi.

Pasak Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus Rimanto Paužos, tai, kad šiųmečiame biudžete mažiau lėšų numatyta infrastruktūros programai, dar nereiškia, kad miestas bus prasčiau prižiūrimas. Anot direktoriaus, dalis darbų bus atlikta ne už Savivaldybės pinigus, bet per jos vystomus „Urban“, tai yra miesto parkų ir kitų viešųjų erdvių sutvarkymo projektus.

„Infrastruktūrai ir miestui tvarkyti numatyta pakankamai lėšų. O jeigu atsirastų didesnis jų poreikis, visada galima perskirstyti biudžetą“, – sakė R. Pauža.

Jo pavaduotojas Tomas Jukna tvirtino, kad „Urban“ projektams numatyta apie 20 mln. eurų – šią sumą sudaro Europos Sąjungos investicijos ir iš dalies prisideda pati Savivaldybė. Dar per penkios dešimtys projektų jau yra vykdomi arba bus pradėti artimiausiu metu.

Nors šiųmetis 103 mln. Eur biudžetas vadinamas rekordiniu, visgi planuojama išleisti dviem milijonais eurų daugiau.

Šį skirtumą ketinama pasiskolinti, tačiau teigiama, kad dėl to Panevėžio skolų našta neturėtų augti, nes beveik tokia pati pasiskolinta suma buvo grąžinta praėjusiais metais.

Komentarai

 • Korupciniais nusikaltimais itariamam buvusiam merui nusisaliti reiktu priimant tokius svarbius sprendimus miestui, keistai atrodo, kai viena diena arestineje voliojasi, kita diena sprendimus priimineja.

  • Atsakyti
  • Tą marginališką ,,fui“ kurgi ne kartą būsiu girdėjęs?

   • Atsakyti
 • Siaip jums ziauriai turi buti geda. Meras nedirba beveik metai. Negali prie nieko prisiliesti. Viska sudeliojes is apsoliutaus nieko. Jam metat kalte??? Fui. Sazines reik tureti. Geriau paklauskit praeitos kadencijos vadu, kur jie dejo pinigus biudzeto? Nicnieko nenuveike. Gal kazkur uzkase???

  • Atsakyti
 • kodėl išlaidų lentelė tokia neproporcinga?
  45 ir 21 mln juostos viena nuo kitos skiriasi per mažai (45 daugiau nei per pusę už 21 yra).
  21 nuo 11 mln.- irgi per mažai (skirtumas yra perpus).

 • Gal pagaliau, kita savaite rinkejai visiems laikams Rackauska isbalsuos is savivaldybes. Uztenka korupcijos gal jau.

  • Atsakyti
  • Laikas butu laikas atsibusti tau zmogau, realiai ziureti i gyvenima o ne Rackauska kaltinti.Pasidomek kokius igaliojimus turi miestu merai o po to burnokis

   • Atsakyti
 • šita valdžia dėl gatviųtai atnaujinimo gera, bet matosi, kad eismo specialistas labai žalias, gatves susiaurino tiek, kad posūkyje turi lėkt katomuša į priešpriešinį eismą, matos, kad projektuota kabinetuose, negi nemato Statybininkų -Dariaus ir Girėno , Vaitkaus g. sankryžų, jomis tik žiguliai išsitenka važiuoti.Klaidos, nesupratimas, tai kad gatvės atitinka STR-us, dar nereiškia, kad jos protingai padarytos atitinka

Rodyti visus komentarus (7)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų