P. ŽIDONIO nuotr.

Dėl medikų klaidos liko be krūties

Dėl medikų klaidos liko be krūties

Respublikinę Panevėžio ligoninę ir toliau persekioja skandalai.

Praėjusią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas ją įpareigojo buvusiai pacientei atlyginti tūkstantinę žalą už neteisingai nustatytą diagnozę, dėl ko panevėžietei Nacionaliniame vėžio institute be reikalo pašalinta viena krūtis ir keturi limfmazgiai. Tik po operacijos paaiškėjo, kad moteris serga ne onkologine, o gerokai lengvesne liga, kurios gydymas – ne toks drastiškas.

Nors pirmos instancijos teismas buvo nusprendęs, kad krūties netekusiai pacientei žalą turi solidariai atlyginti abi gydymo įstaigos – Respublikinė Panevėžio ligoninė ir Nacionalinis vėžio institutas, tačiau Apeliacinis teismas kaltais pripažino tik panevėžiečius medikus.

Šios absurdiškos istorijos heroje tapusi panevėžietė į medikus kreipėsi dar 2017-ųjų vasarį. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje jai buvo atlikta krūtų mamografija ir echoskopija. Tyrimų metu nustatyti dešiniosios krūties audinio pakitimai. Tų pačių metų vasaros pradžioje moteriai buvo atlikta krūties audinio biopsija ir histologinis tyrimas. Po šio tyrimo ji išgirdo baisią diagnozę: piktybinis krūties navikas. Pacientė nedelsiant buvo išsiųsta į sostinėje esantį Nacionalinį vėžio institutą, kuris specializuojasi sunkių onkologinių ligų gydyme. Jame moteriai pašalino dešiniąją krūtį ir keturis limfmazgius.

Šios operacijos metu atlikta biopsija be žado paliko ir pačius medikus.

Visą straipsnį skaitykite gruodžio 1 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Ne naujiena, kad Panevėžio respublikinės ligoninės tokie daktarai. Panevėžyje galima sakyti, kad visai gerų gydytojų nėra. Jeigu susirgai reikia važiuoti į Vilnių ar Kauną. O čia tik veternarai.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų