Dėl koronaviruso – priverstinė izoliacija

Dėl koronaviruso – priverstinė izoliacija

 

Paaiškėjus, kad du vienos Panevėžio progimnazijos moksleiviai ką tik grįžo iš koronaviruso epicentro – Šiaurės Italijos, miesto savivaldybėje sušauktas neeilinis pasitarimas. Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Eugenijus Kuchalskis ramina, kad kol kas pavojaus nėra, tačiau privalu imtis atsargumo priemonių.

O Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamentas grįžusiuosius iš koronaviruso apimtų šalių skaičiuoja jau šimtais – jie raginami dviem savaitėms izoliuotis nuo visuomenės.

Pasak E. Kuchalskio, į Švietimo skyrių kreipėsi progimnazijos vadovai, paaiškėjus, kad du moksleiviai atostogas su tėvais praleido slidinėdami Šiaurės Italijoje, kurioje užfiksuota mirčių nuo pavojingo viruso.

„Jau sulaukėme Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijų, ką daryti tokiais atvejais, bet ir mes privalome vietoje spręsti tokius klausimus. Kol kas tai tik vienas mums žinomas atvejis. Dabar kalbėsimės ir su kitų mokyklų vadovais, mat ką tik baigėsi moksleivių atostogos, keliavusiųjų gali būti ir daugiau“, – teigė E. Kuchalskis.

Anot jo, progimnazijai rekomenduota sudaryti sąlygas iš Italijos grįžusiems vaikams bent dvi savaites, privalomą karantino laiką, mokytis nuotoliniu būdu.

„Tiek mokinių tėvai, tiek mokyklų vadovai turi labai atsakingai įvertinti galimas grėsmes. Jeigu kyla bent mažiausias įtarimas ar rizika, dvi savaites reikia kuo mažiau kontaktuoti su aplinkiniais. Verčiau pasisaugoti, ypač kai nauji susirgimų atvejai fiksuojami daugelyje Europos šalių“, – sakė E. Kuchalskis.

Po didinamuoju stiklu

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Dovilė Brajinskienė teigė, kad šiuo metu Panevėžio apskrityje nėra nė vieno atvejo, kai asmeniui būtų įtariamas koronavirusas.

„Jeigu nėra požymių, rodančių, kad žmogus galėjo užsikrėsti koronavirusu, tyrimai neatliekami. Nors susirgusiųjų neužfiksuota, bet situacija gali keistis kiekvieną minutę“, – kalbėjo D. Brajinskienė.

Visgi, anot jos, neseniai parvykusiųjų iš Kinijos ar Šiaurės Italijos priskaičiuojama jau šimtai. Po viruso apimtas šalis keliavusiems asmenims yra siūloma dvi savaites praleisti namuose, vengiant bet kokių nebūtinų kontaktų. Jeigu reikia, jiems išduodamas nedarbingumas pažymėjimas keturiolikai dienų. O moksleiviams ar studentams įstaigos turi sudaryti galimybes mokytis nuotoliniu būdu.

„Stebimų asmenų tikrai nemažai, bet tikslaus skaičiaus tikrai negaliu įvardyti, jis kinta kas valandą. Skaičiuojame jau ne dešimtimis, o šimtais, mat dabar pranešimai mums į Panevėžį siunčiami iš visos Lietuvos“, – sakė Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja.

Pasak D. Brajinskienės, didžioji dalis stebimų lietuvių – keliavusieji po Italiją. Ši šalis itin pamėgta ir dėl tiesioginių skrydžių. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gauna informaciją apie lėktuvais iš Italijos grįžusius keleivius, tačiau keliavusiųjų nuosavu transportu ar autobusais prašoma registruotis savarankiškai.

„Pastarosiomis dienomis sulaukiame labai daug skambučių, ką daryti keliautojams, kurie grįžo iš viruso apimtų šalių. Žmonės išties sunerimę, jaučiama baimė ir savotiška panika“, – pripažįsta D. Brajinskienė.

Faktai

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vasario 26 d. pasaulyje registruota 81 002 laboratoriškai patvirtinti atvejai, sukelti 2019-nCoV, tarp kurių buvo ir 2 762 mirtys.

Europoje užregistruota 370 atvejų, vien Italijoje užsikrėtė per 300 asmenų, 11 iš jų mirė.

Komentarai

  • Pijokus i amzina karantina.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų