Foksterjero Roksio maudynės fontane įvertintos 75 eurais. Jo šeimininkas A. Astrauskas kategoriškai atsisako mokėti baudą ir keliauja su Savivaldybe bylinėtis teisme. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Dėl augintinio kovos iki galo

Dėl augintinio kovos iki galo

 

Panevėžyje žinomas medikas Albertas Astrauskas, susikirtęs su miesto Savivaldybės valdininkais dėl fontane nusimaudžiusio foksterjero Roksio, nepasiduoda. Nubaustas 75 eurų bauda, medikas jau ruošia dokumentus teismui.

A. Astrauskas rugpjūčio pabaigoje nubaustas pagal Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį, kuriame kalbama apie gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą. Be to, pasak jo, skiriant baudą remtasi ir Gyvūnų laikymo Panevėžio mieste taisyklėmis. O jose numatyta, kad viešosioe vietose šuo turi būti vedžiojamas laikant už pavadėlio ir su antsnukiu, išskyrus tuos atvejus, kai turi socializacijos pažymėjimus.

„Mano šuo nebuvo vedžiojamas. Jis maudėsi fontane. Tame fontane išbūna ir 15, ir 20 ir 30 minučių“, – piktinasi medikas, jo manymu, valdininkų logikos stoka.

Visgi A. Astrauskas pripažįsta, kad pričiuptas viešosios tvarkos specialisto socializacijos pažymėjimo su savimi neturėjo.

Anot mediko, Savivaldybėje į jokius atneštus dokumentus, paaiškinimus neatsižvelgta. A. Astrauskas guodžiasi, kad valdininkui parodęs šuns socializacijos pažymėjimą, sulaukė komentaro, jog dokumentas ne toks. Visgi Roksis turi socializacijos pažymėjimą, tik anksčiau jis vadinosi kitaip – pažymėjimas, kad išlaikytas bendro paklusnumo kursas. Be to, šuo pažymėtas mikroschema, turi Europos pasą.

„Sekundė“ jau rašė, kad liepos 26-ąją medikas su keturkoju Roksiu vaikštinėjo Nepriklausomybės aikštėje. Kadangi tvyrojo daugiau nei 30 laipsnių karštis, vandenį labai mėgstantis šuo įšoko atsigaivinti fontane. Tuomet keturkojo šeimininką pastebėjo miesto Savivaldybės darbuotojas. Vėliau A. Astrauskas buvo iškviestas į Savivaldybę surašyti administracinių nusižengimų protokolo. Ten jam išaiškinta, kad gali sumokėti pusę minimalios baudos – 15 eurų, o to nepadarius, bus skirta jau didesnė. Laiko medikui duota iki rugpjūčio pabaigos.

Pasiryžęs negailėti sveikatos ir pinigų

Jau tada medikas tvirtino baudos nemokėsiąs, jei nubaus, kreipsis į teismą, o pralaimėjęs Lietuvoje, pasieks ir Strasbūrą.

„Aš priverstas visą laiką apie tai galvoti. Einu ir „kramtau“ tas situacijas“, – sako A. Astrauskas.

Keturkojo šeimininko įsitikinimu, taikomos Gyvūnų priežiūros taisyklės nėra teisingos.

„Šiuolaikinis požiūris į augintinį absurdiškas – viduramžių lygio. Nesuvokiama, kad šuo dresuojamas, klauso komandų. Jiems atrodo, kad jei tik šuo bus paleistas nuo pavadėlio, tuoj pat griebs, kąs kam nors, puls, draskys. Šunys dabar visai kitokie. Kitoks ir šeimininkų požiūris į augintinius“, – sako A. Astrauskas.

Pasak jo, valdininkai geriau rūpintųsi grandinėmis prie medžių pririštais ir bado mirčiai pasmerkiamais keturkojais arba tais, kurie vedžioja agresyvių ir kovinių veislių šunis ne tik be antsnukio, bet ir pavadėlio. Tokių, anot mediko, toli ieškoti nereikia – galima sutikti net Senvagėje. Jis spėja, kad prie tokių gal tiesiog bijoma prieiti, o taikus, socializuotas šuo neatrodo pavojingas.

„Aš senas žmogus, tad galiu už jo teises pakovoti ir kartu už save ir visuomenę“, – ryžtingai nusiteikęs A. Astrauskas.

Siūlė galvoti, ką daro

Jei Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmų verdiktas jam bus nepalankus, panevėžietis pasiryžęs eiti iki aukščiausios instancijos.

„Aš nusiteikęs net ir Aukščiausiojo Teismo nepalankiam sprendimui. Visgi judinsiu reikalus, kaip žadėjau, iki Europos Sąjungos. Eisiu užsispyrusiai kaip žemaitis – iki galo“, – medikas sako dabar turintis sočiai veiklos, kainuojančios ir nervų, ir sveikatos, ir pinigų.

A. Astrauskas planuoja kreiptis ir į Seimo kontrolierius. Rašant protokolą jis bandęs Savivaldybės darbuotojui paaiškinti, jog dokumentai, kuriais remiamasi baudžiant, nesuderinami su ES teisės aktais, kurie turėtų būti viršesni.

„Sakau – galvokite, ką darote? O atsako – man uždrausta galvoti. Atsakiau – jaunuoli, ką aš galiu jums daugiau pasakyti?“ – dar vasarą stebėjosi tokia bendravimo kultūra medikas.

Komentarai

  • Mano nuomone, daktaras nesuvokia kas galima ir kas negalima. Baisu, daktaras nesupranta, kad daro GĖDĄ visam Panevėžio miesto medikų kolektyvui!

    • Atsakyti
    • įsitikinęs? O ką tokio daktaras padarė, kas negalima?

  • Baisu, kai mylimas šuo svarbiau už žmones

    • Atsakyti
  • Jis kreipsis į Strasbūrą, kad JO šuo galėtų maudytis fontane. Tai tada ir visus likusius Panevėžio šunis merkim į fontanus?

Rodyti visus komentarus (5)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų