Darbuotojams jau išmokėta 16 mln. eurų subsidijų

Darbuotojams jau išmokėta 16 mln. eurų subsidijų

53 tūkst. savarankiškai dirbančių žmonių, per koronaviruso krizę netekusių visų ar dalies pajamų, jau gavo valstybės subsidijas, pranešė premjeras.

Pasak Sauliaus Skvernelio, jiems jau išmokėta beveik 7 mln. eurų, o darbdaviams, prašiusiems subsidijų į prastovas išleistiems darbuotojams, dar 9 mln. eurų.

„Esame numatę, kad ši išmoka (savarankiškai dirbantiems – BNS) gali siekti ir iki 36 mln. eurų per mėnesį ir dėl jos galėtų kreiptis apie 140 tūkst. savarankiškai dirbančių  žmonių“, – sakė premjeras, Seime antradienį pristatydamas situaciją dėl koronaviruso krizės įtakos verslui ir žmonėms.

Tačiau S. Skvernelis pabrėžė, kad tokias išmokas gaus ne visi savarankiškai dirbantys gyventojai.

„Yra verslų, savarankiškai dirbančių asmenų, kurie nepatyrė krizės metu sunkumų, o atsirado galimybė daugiau dirbti ir užsidirbti bei nesikreipti dėl paramos“, – teigė premjeras.

Savarankiškai dirbantiems asmenims karantino metu skiriama 257 eurų išmoka per mėnesį.

Dėl subsidijų kreipėsi ir 8,5 tūkst. darbdavių, paskelbusių darbuotojų prastovas ir prašančių paremti 54 tūkst. jų, nors į prastovas išleista beveik 300 tūkst. darbuotojų. Pasak S. Skvernelio, darbdaviams  jau išmokėta 9 mln. eurų subsidijų.

S. Skvernelio teigimu, iš viso subsidijoms yra numatyta 1,14 mlrd. eurų.

Darbdaviams, paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, valstybė mokės 70 proc. darbuotojų atlyginimo subsidijas, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalios algos (910,5 euro iki mokesčių arba 656 eurus „į rankas“).

Tokia išmoka bus skiriama, jeigu darbdavys sutiks ir pats mokėti 30 proc. algos ir išlaikys ne mažiau kaip pusę darbo vietų bent tris mėnesius nuo subsidijos mokėjimo pabaigos.

Nenorintieji mokėti 30 proc. dalies gaus 90 proc. subsidiją, o 10 proc. turės skirti patys. Tačiau šiuo atveju maksimali subsidija siektų tik vieną MMA (607 eurai iki mokesčių arba 437 eurai „į rankas“),  pusę darbo vietų darbdaviai  turės išlaikyti irgi bent tris mėnesius.

Subsidijų negaus darbdaviai, atleidę darbuotojus savo iniciatyva be jų kaltės arba išleidę neapmokamų atostogų darbuotojo prašymu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų