Darbo paieškos išmoka ir toliau mažins socialines pašalpas

Darbo paieškos išmoka ir toliau mažins socialines pašalpas

Dėl koronaviruso krizės mokama darbo paieškos išmoka ir toliau bus įskaičiuojama į žmogaus gaunamas pajamas. Tai gali sumažinti įvairias socialines pašalpas, pavyzdžiui, būsto šildymo, vandens išlaidų kompensacijas, arba žmogus gali visai jų negauti.

Tai reiškia, kad jeigu žmogus prašys socialinės paramos, bus vertinamos visos jo pajamos, įskaitant ir valstybės jam mokamą darbo paieškos išmoką. Tokia pat tvarka galiojo ir iki šių metų.

Už tokią Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisą balsavo 119 Seimo narių, o susilaikė vienas.

„Jeigu tos pajamos neįsiskaičiuoja, jie lengviau gali gauti kitas pašalpas“, – BNS teigė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė.

„Kažkas išloš labai trumpą laiką, kol įstatymas bus priimtas – kai žmogus bus spėjęs kreiptis ar dėl jo jau bus priimtas sprendimas“, – pridūrė jis.

Socialdemokratas Algirdas Sysas prieš balsavimą irgi pabrėžė, kad darbo paieškos pašalpa įskaičiuojama į visas žmogaus pajamas, jog nebūtų piktnaudžiaujama.

Darbo paieškos išmoka siekia 42 arba 212 eurų, priklausomai nuo to, ar žmogus gauna nedarbo socialinio draudimo išmoką.

2021 metais teisę į socialinę pašalpą įgyja asmenys, kurių vidutinės mėnesio pajamos neviršija 140,8 eurų.

Nustatant teisę į piniginę socialinę paramą Seimas yra leidęs laikinai nevertinti tik gyventojo turto.

Komentarai

  • Aš tiek suprantu kad gaunančius soc pinigus apgaudinėja nes iškaičioja iš biržos darbo pajamoms parama,kokia čia pagalba jei tas ant to gaunasi,aferizmas

  • Isvis nuimt visas pasalpas nes koks durnius eis dirbt jei valstybe moka

  • eikit dirbt, netinginiaukit.

  • Tai gal reiketu sveikiname mokėti po 140 eurų ir be jokiu socialiniu pasalpu, visvien jie nedirba o tik liežuviais suda mala ir galimai tik vagia…..! Įdomu kaip jie mažina skurdo atskirti , jei invalidai gauna tik tuos trupinius 140 euru ir niekam neįdomu kaip tokie žmonės išgyvena. Apie kokius darbus ar tingejima galite kalbėti apie tokius žmones , turintys invalidumus ir kiti net nepraeina ir net iš lovos sunkiai išlipa. Pats skurdziausias visuomenės sluoksnis . Ir kas jiems padės , kokia valdžia , neabejoju kad Konservatoriams tokie invalidai niekada nerūpėjo ir nerupes.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų