Įdarbinimo lenktynės: ar tikrai Panevėžys lenkia Vilnių?

Įdarbinimo lenktynės: ar tikrai Panevėžys lenkia Vilnių?

Panevėžyje šiuo metu suskaičiuojama pusketvirto tūkstančio Užimtumo tarnyboje užsiregistravusių bedarbių.

Tai būtų pusė tiek, kiek telpa miesto arenoje, arba maždaug 1500 mažiau, nei praėjusiais metais Aukštaitijos sostinės gimtadienio šventinėje eisenoje dalyvavo panevėžiečių, arba 6,8 proc. nuo visų darbingo amžiaus gyventojų mieste.

Užimtumo tarnyba jiems šiuo metu siūlo 386 laisvas darbo vietas. Jos duomenimis, Panevėžyje įsidarbinama vidutiniškai per pusmetį nuo užsiregistravimo bedarbiu. Iš didžiųjų šalies miestų birželį vieninteliame Panevėžyje bedarbių gretos traukėsi, o nedarbo lygis čia net keliais procentais mažesnis nei Vilniuje ar Kaune.

Visą straipsnį skaitykite liepos 31 dienos (trečiadienio) Panevėžio dienraštyje „Sekundė“.

 

Komentarai

  • Jeigu Panevėžio darbo biržoje dirbtu kompetetingos tarpininkės, tai žmonės galėtu susirasti darbo. Pavyzdžiui aš turiu aukštąjį išsilavinimą, tačiau ieškau ir nekvalifikuoto darbo. Tačiau tarpininkė net nesistengia pasiūlyti darbo. Nueini į darbo biržą pasirašo kada atvykti kitą kartą, o daugiau net nieko nesiūlo. Tenka apvaikščioti beveik visą miestą, bet nuėjus į darbovietes būna pasakyta ačiū nereikia darbuotoju. Kituose miestuose pavyzdžiui Kaune tarpininkės labai stengiasi siūlyti darbą, klausia gal padirbėkite nekvalifikuota, o vėliau pasiūlysiu pagal diplomą. Panevėžyje darbo biržoje reikėtų pamažinti tarpininkių, o geriau priimti jaunus žmones, kurie reikia tikėtis nebūtu tokių pažiūrų, kaip šios, sėdinčios darbo vietoje virš 20 metų. Tokia nuomonė yra daugumos žmonių, kurie nori dirbti ir tenka važiuoti į kitą šalį…………………………

    • Man regis,jums tiesiog užtektų pakeisti tarpininkę. Nes mano atvejis-visiška priešingybė. Po 10darbo metų prisiregistravus biržon buvo kišami siuntimai i bet kokius darbus,ir pagal specialybe,ir i nekvalifikuotus darbus,ir pan. Net nepasidomint ar man tinka,ar patinka. Tad jūsų atvejis,patikėkit,yra žymiai paprastesnis. Tikrai rasite pati.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų