Dar viena užtikrinta „Panevėžio“ pergalė (foto galerija)

Šiandien FK „Panevėžys“ šalies A lygos čempionato rungtynes namuose žaidė su Gargždų „Banga“. Susitikimą užtikrintai 4:2 (1:1) laimėjo Panevėžio futbolininkai, kuriems tai buvo trečia pergalė iš tiek pat galimų.

Panevėžiečiai nuo pirmųjų minučių apgulė svečių aikštės pusę, tuo tarpu gargždiškiai pavojingas situacijas kurdavo kontraatakose. Puikią progą pasižymėti Panevėžio ekipa turėjo 13 minutę, kai Eligijus Jankauskas paliko varžovų vartininką už savo nugaros, tačiau kamuolį paskutinę akimirką išmušė „Bangos“ gynėjas. Po 5 minučių dar vieno puikaus epizodo neišnaudojo Jorge Elias, kurio iš artimos distancijos galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Po atkaklių bandymų galiausiai Panevėžio ekipai pavyko išsiveržti į priekį. Individualiais veiksmais Elivelto prasiveržė pro kelis svečių gynėjus ir 26 rungtynių minutę nuginklavo „Bangos“ vartų sargą – 1:0.

Jau po kelių minučių neblogą progą išlyginti rezultatą turėjo Karolis Urbaitis, tačiau gargždiškio smūgis nuo baudos aikštelės linijos tikslo nepasiekė. „Bangos“ futbolininkai po praleisto įvarčio vis dažniau rengė išpuolius „Panevėžio“ aikštės pusėje, tačiau Danas Šimkevičius užtikrintai gynė vartus. Vis dėlto, netrukus įvartis krito ir į šeimininkų vartus. D. Šimkevičius atmušė pavojingą smūgį, tačiau kamuolys atšoko tiesiai prieš Shogo Yoshikawa, o legionieriui pasižymėti niekas nesutrukdė – 1:1.

Antrasis kėlinys prasidėjo puikia panevėžiečių ataka, kuri baigėsi įvarčiu. Prieš Jorge Elias smūgį galva į vartų kampą „Bangos“ vartų sargas neturėjo jokių šansų – 2:1 (48 min.). Netrukus K. Urbaitis vėl turėjo puikią progą atstatyti lygybę, tačiau puikiai rungtyniavęs D. Šimkevičius nuo šio išpuolio sėkmingai apsigynė.

Aktyviai rungtyniavusi Panevėžio ekipa padidino savo persvarą. 64 min. Jorge Elias pasižymėjo klastingu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų – 3:1.

Šeimininkai toliau nemažino apsukų ir netrukus pasiekė triuškinamą persvarą. 72 min. pavojingoje kontraatakoje Tautvydas Eliošius atsidūrė vienas prieš vartininką, kuris neturėjo jokių šansų – 4:1. Per pridėtą laiką svečiams dar pavyko sušvelninti rezultatą nuo 11 metrų žymos – 4:2.

Susitikimą su „Banga“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Danas Šimkevičius, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis (87 min. Pijus Širvys), Ernestas Veliulis (62 min. Domantas Antanavičius), Tautvydas Eliošius (87 min. Faustas Steponavičius), Eligijus Jankauskas, Elivelto (87 min. Svajūnas Čyžas), Jorge Elias (77 min. Ignas Kružikas).

Artimiausias rungtynes FK „Panevėžys“ žais balandžio 3 dieną. Mače dėl LFF supertaurės šalies sostinėje panevėžiečiai susitiks su Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkais.