Danutė Vilkelienė

Iš Danijos – su pasaulio vicečempionės medaliu

Liepos pirmąją pusę Danutė Vilkelienė ilgai prisimins: pasaulio veteranų orientavimosi čempionate Danijoje panevėžietė pasidabino sidabro medaliu.

Ji varžėsi amžiaus grupėje iki 60 metų trijose distancijose – sprinto, vidutinės ir ilgo nuotolio trasose. Verta paminėti, kad šioje amžiaus grupėje prie starto linijų stojo beveik 250 orientacininkių. Norint kovoti dėl aukščiausių pozicijų, reikėjo savo meistriškumą įrodyti atrankoje ir patekti į finalines varžybas.

Nežiūrint į tai, kad burtai jai lėmė sprinto atrankoje startuoti pirmai, o vidutinės trasos atrankoje – 6-ai, į visų rungčių A finalus D. Vilkelienė pateko.

Sprinto finalai vyko Danijos sostinėje Kopenhagoje, varžybų centras buvo šalia Danijos Parlamento rūmų, o paskutiniai kontroliniai punktai – rūmų vidiniame kieme.

Sprinto rungtyje panevėžietė lyderei pralaimėjo 55 sek. ir užėmė aukštą 8 poziciją iš 229 dalyvių. Šioje rungtyje geriausiai sekėsi buvusiam OK „Lėvuo“ klubo nariui, vilniečiui Ivanui Ziaziuliai. Jis M60 amžiaus grupėje iškovojo 3 vietą ir pasidabino bronzos medaliu.

Vidutinės rungties finale Danutė padarė vieną grubią klaidą ir liko 14-ta iš 245 dalyvių.

Geriausiai sekėsi paskutinę čempionato dieną – ilgos trasos finale. Į jį dalyvius atrinko pagal vidutinės trasos atrankos varžybas ir vidutinės trasos finalo rezultatus.

Kiek ilgesnę nei 6 kilometrų trasą su 16 kontrolinių punktų D. Vilkelienė įveikė per 56 min. 23 sek. ir iškovojo antrąją vietą, čempione tapo Vokietijos atstovė Veronika Lanke (54:48 min.), trečia – vengrė Katalina Karman (57:55 min., +3:07 min.).

Tai ketvirtas jos pasaulio veteranų orientavimosi čempionato medalis ir trečias – sidabro. Prizininke pirmąkart ji tapo 2001 m., kai čempionatas vyko Lietuvoje, Nidoje, vėliau medaliu pasipuošė 2011-aisiais Vengrijoje, 2012 m. Vokietijoje savo amžiaus grupėje tapo pasaulio čempione (W 55 gr.).

Iš viso liepos 6-13 dienomis Danijoje vykusiame pasaulio veteranų orientavimosi sporto čempionate varžėsi net 4200 dalyviai iš 45 pasaulio šalių. Gausiausia dalyvių skaičiumi buvo Švedija – 844 dalyviai, šeimininkų danų startavo 345. Lietuvai atstovavo 35 dalyviai iš įvairių klubų, daugiausia iš Vilniaus ir Kauno. Panevėžio „Lėvens“ OS klubą atstovavo panevėžiečių šeima – Danutė ir jos vyras Jonas Vilkelis.

Veteranų amžius orientavimosi sporte prasideda nuo 35-erių, o amžiaus grupės keičiasi kas penkeri metai. Verta paminėti, kad vyrų grupėje vyriausias startavęs dalyvis buvo iš M95 grupės, t.y. jam virš 95 metų. Vyriausiai dalyvei buvo virš 90-ies metų.

Parengė L. JOCIUS

Asmeninio D. Vilkelienės archyv nuotr.
SIDABRAS. Panevėžietė D. Vilkelienė iš Danijos grįžo su iškovotu pasaulio vicečempionės medaliu.