Dailės galerijoje – spalvomis ir ornamentais pulsuojanti paroda

Dailės galerijoje – spalvomis ir ornamentais pulsuojanti paroda

Panevėžio dailės galerijoje veikianti dizaino objektų paroda „Menų salonas“ pristato trijų menininkių – Indros Marcinkevičienės, Sandros Serapinienės ir Vilmos Baltuškienės kūrybą.

Dizainerė Indra Marcinkevičienė (Vilnius) – išskirtinė asmenybė. Kurdama ryškius, spalvingus, netradicinius ir dekoratyvius interjerus, varijuodama kontrastingais kolorito bei audinių sprendimais, geometrinių bei aptakių formų gretinimu, dizainerė yra susikūrusi ryškų ir išskirtinį savitą braižą.

Menotyrininkė Virginija Vitkienė, pristatydama šios autorės kūrybą, rašė: „Projektuodama baldus menininkė kuria savitų prasmių turintį meno objektą, kuriame dera funkcija ir paslaptis. Jos kuriami interjerai žavi meno kūrinių ir prie jų derinamų baldų balansu, žaismingumu ir individualumu“. Tokios charakterio savybės kaip nuolatinis eksperimentavimas spalvomis, mokymasis ir tobulinimasis bei rizikingų išraiškos formų paieška yra I. Marcinkevičienės kūrybos pagrindas.

„Man svarbu, kad spalvos skambėtų kaip muzika“, – sako menininkė.

Parodoje galima išvysti ir vieną garsiausių jos kūrinių –  Stradivarijaus suoliuką. Italų pasaulinio garso smuikų meistro Antonijaus Stradivarijaus gyvenimo istorijos inspiruota dizainerė sukūrė muzikalią koloristinę baldų ir objektų instaliaciją.

Pasak I .Marcinkevičienės, ši jos kūrinių paroda – didžiausia Lietuvoje kada rodyta ekspozicija. Menininkė dalyvavo parodose Lietuvoje, Singapūre, Rusijoje, Japonijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje, JAV ir Danijoje. Yra pelniusi daugybę apdovanojimų iš kurių svarbesni: „Geras Dizainas“ už kėdę „Adomas“ (2012), „If Designe“ – kėdė „New Adam“ (2014) ir Teisėjų apdovanojimas „Craft Vilnius 2014“.

Dizainerė Sandra Serapinienė (Vilnius) naudoja kiek nuosaikesnę, daugiau pastelinę spalvų gamą. Jos lino kilimuose išryškėja gamtos, o ypač augaliniai motyvai. Menininkė Vilniaus dailės akademijoje baigė menų tekstilės bakalauro studijas, vėliau Vilniaus pedagogikos universitete įgijo dailės didaktikos magistro laipsnį. Studijų metais dalyvavo daugelyje VDA organizuojamų parodų. 2-ajame tarptautiniame kilimų kūrimo simpoziume – tekstilininkų plenere ji tapo laureate. Dizainerė dalyvavo parodose Lietuvoje, Vokietijoje, Švedijoje, Prancūzijoje.

Pasak S. Serapinienės, kilimų kūrybai impulsą suteikė dalyvavimas tarptautiniame plenere 2002 metais. Prieš šešerius metus ji ėmė dirbti kartu su panevėžiečių įmone „EcoLinum“, gaminančia išskirtinius rankų darbo kilimus iš lino. „Kilimo gamyba ne mažiau sudėtinga nei paties piešinio sukūrimas, todėl dažnai pati dalyvauju gamybos procese, ją prižiūriu“, – sakė dizainerė.

Vilmos Baltuškienės (Panevėžys) kūriniuose ryškūs ornamentikos motyvai, galima įžvelgti optinio meno užuomazgų. Dizainerė baigė Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumą (dabar Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas). Visą laiką dirbo dailės srityje. Yra sukūrusi teatrinių kostiumų. Kita darbo sritis – pano viešosiose miesto erdvėse. Jau kurį laiką menininkė kuria gobelenus ir kilimus iš natūralaus lino pluošto.

„Ilgą laiką kūriau dekoratyvinius pano, bet save atradau kaip kilimų dizainerė. Mezgėjos sako mezgančios ne tam, kad tą drabužį nešiotų, o tam, kad  megztų. Panašiai yra ir man –  piešiu septynias dienas per savaitę. Kuriu vieną darbą, o jau mintyse šmėkščioja kito kūrinio idėja, formos, spalvos“, – sako V. Baltuškienė

Pasak dizainerės, vienas iš parodoje eksponuojamų kūrinių – diplominio darbo, sukurto 1987 metais, „rimeikas“. Tuomet kūrinys buvo iš gipso, baltas, reljefinis. Menininkė po daugelio metų jo projektą perkėlė į  juodai baltą geometrinių formų gobeleną.

Paroda „Menų salonas“ Dailės galerijoje veiks iki lapkričio 11 dienos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų