D. Rapšys liko be medalio

Ankstų antradienio rytą ištikimus Lietuvos plaukimo gerbėjus prie televizijos ekranų sutraukė panevėžiečio atleto Dano Rapšio pasirodymas Tokijo olimpinių žaidynių finale. Tačiau Danui Tokijo baseino vanduo sėkmės neatnešė – Lietuvos olimpinė viltis liko be medalio ir turėjo tenkintis aštuntąja vieta.

Lietuvis vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale distanciją įveikė per 1 min. 45,78 sek. ir Tokijo olimpinių žaidynių finale finišavo aštuntas. Tai kol kas geriausias lietuvių pasirodymas Tokijuje.

Olimpiniu čempionu tapo 21-erių metų britas Tomas Deanas (1 min. 44,22 sek.), sidabro apdovanojimas atiteko minimaliai atsilikusiam jo tautiečiui Duncanui Scottui (1 min. 44,26 sek.), o olimpinė bronza – brazilui Fernando Schefferiui (1 min. 44,66 sek.).

Dano Tokijuje dar lauks vyrų 200 m kompleksinio plaukimo atranka ir komandinė vyrų estafetė 4 x 100 m kombinuotu būdu.