Delfi nuotr.

D. Rapšys – geriausias metų Lietuvos sportininkas

Antradienį Vilniuje iškilmingoje ceremonijoje paskelbti geriausių šalies 2019 metų sportininkų rinkimų laureatai. Labiausiai prestižiniai apdovanojimai įteikti plaukikui Danui Rapšiui ir penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei.

24-erių panevėžietis tokios garbės sulaukė pirmą kartą.
Trenerės Inos Paipelienės auklėtinis šiemet pelnė du aukso medalius Europos plaukimo čempionate trumpame (25 m) baseine, užėmė antrą vietą pasaulio taurės varžybų bendrojoje įskaitoje, triskart tapo prizininku inauguracinėje Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) Čempionų lygoje, tačiau liko be apdovanojimų svarbiausiose sezono varžybose – liepą Pietų Korėjoje vykusiame pasaulio čempionate.
Į metų sportininko prizą taip pat pretendavo irkluotojas Mindaugas Griškonis ir gimnastas Robertas Tvorogalas.
L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė geriausia šalies sportininke išrinkta trečią kartą. Prieš tai pripažinimą ji pelnė 2011 ir 2015 metais.
35-erių vilnietė praėjusiame sezone taip pat trečią kartą karjeroje triumfavo pasaulio taurės varžybų finaliniame etape Japonijoje. Be to, penkiakovininkė Jungtinėje Karalystėje ketvirtą sykį tapo Europos čempione individualiose varžybose, o moterų komandų įskaitoje su tautietėmis pridėjo bronzą.
Tiesa, Vengrijoje vykęs pasaulio čempionatas L. Asadauskaitei-Zadneprovskienei susiklostė nesėkmingai: rinktinės lyderė pasitraukė iš kovos po pirmosios rungties.
Nominuotos prizui taip pat buvo dviratininkė Simona Krupeckaitė bei buriuotoja Viktorija Andrulytė.
Nepamirštas liko ir abiejų laureatų užnugaris: I. Paipelienė bei buvęs tituluotas penkiakovininkas, L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės vyras Andrejus Zadneprovskis išrinkti geriausiais metų treneriais.
Metų proveržiu pripažinta Europos jaunių (iki 16 metų) krepšinio čempionate sužibėjusi sidabrą pelniusios Lietuvos rinktinės lyderė Justė Jocytė.
Europos pirmenybių bronzą pelniusi Lietuvos vyrų 3×3 krepšinio rinktinė paskelbta geriausia metų vyrų komanda, o tarp moterų analogiškas prizas atiteko dviračių treko komandų sprinto duetui Simonai Krupeckaitei ir Miglei Marozaitei, tapusioms Europos žaidynių vicečempionėmis.
Už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos sportui padėkos sulaukė Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė.
Vienas apdovanojimas antradienio vakarą liko neįteiktas: metų populiariausio sportininko nominacija, kurios nugalėtoją turėjo lemti tik viešo balsavimo rezultatai, buvo anuliuota nustačius, jog balsai už kai kuriuos kandidatus buvo generuojami automatinių algoritmų pagalba.
Likusiose nominacijose visuomenės balsai sudarė 20 proc. galutinio rezultato, o likusius 80 proc. lėmė specialios tarybos sprendimas.
Primename, kad praėjusiais metais geriausiais Lietuvos sportininkais pripažinti plaukikė Rūta Meilutytė ir lengvaatletis Andrius Gudžius.