"Sekundės“ nuotr.

Centro rekonstrukcija – išbandymas verslui

Centro rekonstrukcija – išbandymas verslui

 

 

Miesto grožis reikalauja aukų, bet už nepatogumus renovuojant Panevėžio centrą guodžiasi brangiausiai mokantys čia įsikūrę verslininkai. Kai kurie jų kaltina, kad užsitęsus remontams ne tik atlyginimų darbuotojams nebegalintys laiku išmokėti, bet ir elektrai bei vandeniui pinigų neuždirbantys. Savivaldybė ir rangovai teigia darantys, ką gali, ir netgi bandantys paskubinti darbus, bet ne visada tą leidžia nenumatytos kliūtys.

„Kai tik pastatė kelio ženklą, draudžiantį įvažiuoti į Respublikos gatvę nuo Klaipėdos iki Vasario 16-osios gatvių, pajutome 20–30 proc. nuostolius, o dabar jie jau siekia 80 procentų“, – remontų pabaigos laukia Respublikos gatvėje įsikūrusios kavinės „Šanchajus“ direktorius ir savininkas Rokas Jakutis.

Prieš mėnesį jis su gatvės kaimynais verslininkais kreipėsi į miesto Savivaldybę dėl jiems susidariusios nepalankios situacijos. Kavinių „Rojaus paukštė“, „Nendrė vėjyje“, „Šanchajus“, baro „Lazy Monkey Bar“ ir vyrų grožio salono „Egoisto Barber Shop“ atstovai pareiškė pretenzijas dėl vykdomo gatvės remonto.

„Panevėžio užmojai sveikintini, miestas gražėja, bet žmonių mentalitetas nesikeičia. Mūsų lankytojai įpratę sustoti tiesiai po langais, jiems nepatogu paėjėti iš toliau“, – apie kelintą mėnesį trunkančius vargus pasakojo R. Jakutis.

Verslininkas teigė nusiteikęs pakentėti, nors jo darbuotojų algos vėluoja, kaupiasi skolos „Sodrai“ ir net komunalinių paslaugų teikėjams. Visgi, anot jo, remonto darbų organizavimas mažų mažiausiai stebina.

„Užtvėrus Respublikos gatvę nuo liepos mėnesio iki rudens čia nevyko jokie darbai. Mums vasarą ir taip sunkiau, gyventojai išvažinėja atostogų, o dėl remonto lankytojų dar sumažėjo“, – kalbėjo R. Jakutis.

Jis guodžiasi, kad dabar bent jau tarnybinis transportas gali pasiekti kavinę.

Tačiau remontą užbaigti numatyta tik 2020-ųjų pabaigoje.

„Paburnojome ir Savivaldybė mums pažadėjo, kad iki kitų metų birželio bus tikrai lengviau, bet oficialiai viskas baigsis tik po metų ir mus tas labai gąsdina. Bent jau paskui gal tokiame gražiame mieste turėsime dar daugiau lankytojų nei anksčiau, gal įsirengsime terasas“, – viltimi guodžiasi verslininkas.

Praranda klientus

Gali būti, kad problemų šią žiemą turės ir rekonstruojamoje Laisvės aikštėje veikiančios parduotuvės bei kavinės. Šią savaitę čia dirbančius verslininkus aplankė rangovų – įmonės Panevėžio statybos tresto atstovas ir įspėjo, kad iki pat aikštės pastatų vakarinėje dalyje bus nuardytos senos trinkelės, o vietoj jų pripilta smėlio. Detalesnę informaciją dėl tokių darbų įmonė pažadėjo atsiųsti elektroniniu paštu.

„Mus įspėjo, kad bus išraustos plytelės iki pat įėjimo. Kada tai bus, pažadėjo informuoti raštu. Iš viso to supratome, kad daugiau darbai aikštėje iki pavasario nebevyks, tad per žiemą liksime ant smėlio“, – nuogąstavo suvenyrų parduotuvę aikštėje turinčios įmonės „Mūsų Meida“ direktorius Jonas Muraška.

Anot jo, tokios sąlygos gąsdina ir kitus čia dirbančius verslininkus.

„Dar tik pradėjo aikštę klibinti, pajutome, kad klientų ateina mažiau. Faktas, kad toliau bus dar blogiau. Žiema ant nosies, statybininkai jau nieko nebedarys, o mums toliau reikės dirbti ir išsilaikyti“, – kalbėjo J. Muraška.

Panašiai jau gyvena ir šešerius metus batų parduotuvę Laisvės aikštėje turinti Edita Urbonavičienė. Verslo pradžia miesto centre jai buvo nelengva, o dabar vėl grįžta prasti laikai.

„Buvome prisijaukinę klientų, bet dabar vėl juos prarandame. Baisu ir rūpi, kiek čia tie darbai užsitęs“, – svarsto verslininkė.

Ji taip pat sulaukė žinios, kad bus nuimtos trinkelės iki pat parduotuvės sienų ir būgštavo, ar pirkėjai galės prieiti iki jos patalpų.

Tarp Laisvės aikštės verslininkų jau sklando ir tokios kalbos, kad remonto darbai paskatino nuomininkus mušti patalpų nuomos kainas centre.

Paskubino geri orai

Gesinti beįsiplieskiančio gaisro trečiadienį suskubo tiek Laisvės aikštės rekonstrukcijos rangovai, tiek ir projekto vykdytoja – Panevėžio miesto savivaldybė. Verslininkams pažadėta surasti kompromisą, kad jų darbo sąlygos per daug nenukentėtų.

„Jau norėtume ardyti aikštelės trinkeles ir paruošti pagrindą iki pavasario naujoms, darbai suderinti su Savivaldybe, todėl apie tai informavome ir įmones. Prieiti iki parduotuvių ir kavinių tikrai bus galima. Suprantame, kad smėlis ir purvas nepatogu, bet reikia pakentėti, kitaip dirbti neišeina“, – aiškino PST statybų vadovas Rimantas Jasiukėnas.

Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinio sutvarkymo projekto vadovė, Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus specialistė Vita Bubliauskaitė teigė, kad šiemet Laisvės aikštės kasti nebuvo planuota, tačiau paskubėti leido geros oro sąlygos.

„Nėra daug parduotuvių ir kavinių aikštėje, bet aišku, artėja šventinis laikotarpis ir verslui nepasakysi, kad palauktų, – jiems reikia dirbti čia ir dabar. Bandome atsižvelgti į verslininkų nuomones ir ieškome kompromiso. Remontai vyksta ne tik gatvėse, bet ir namuose, visi žino, ką tai reiškia, – reikia pakentėti“, – ramino specialistė.

Statybininkai, pasak V. Bubliauskaitės, nedelsia ir rekonstruojamose Respublikos bei Klaipėdos gatvių atkarpose. Čia dedami bortai, klojami šaligatviai.

Komentarai

  • Nu jau tikrai, tokie ir verslininkai, jei dėl remonto į skolas sulindo. Visi burnoja, kad Panevėžys kaimas, o kai bandoma sutvarkyti, kad į miestą panašus būtų, vėl bumbama.

    • Grybą pjauni. Tikriausiai savivaldybėje kiurksai.

  • Ei tu, neatsibudęs asile, susikurk savo verslą, prisiimk atsakomybę už dirbančius įmonėje žmones, uždirbk pinigus visiems biudžetininkams, nuolat stresuo dėl paimtų paskolų ir įsipareigojimų ir kai tie patys biudžetininkai iš savivaldybės nebeleis klientams užeiti į tavo parduotuvę ar ofisą, tuomet ir rašinėk nesąmones.

    • Atsakyti
    • verslininkai atsirado, blyn, kraustykitės į auto turgų ir sėdėkit ten, jei Laisvės aišktėj nepatraukiat. „verslininkai…“

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų