G. Kartano nuotr.

Centro gyventojai pasijuto įkaitais

Centro gyventojai pasijuto įkaitais

Skaitytojo pasiūlyta tema

Miesto centre, Kultūros centro pašonėje gyvenantys panevėžiečiai tikriausiai ne mažiau nei ūkininkai meldžia lietaus.

Mat tik tada automobilių aikštelė priešais jų langus naktimis lieka tuščia.

Giedriomis vasaros naktimis aikštelė prie Kultūros centro virtusi ratuoto jaunimo susibūrimo vieta.

Gyventojai guodžiasi, kad po rekonstrukcijos nelikus stovėti draudžiančio ženklo, jauni žmonės čia suvažiuoja pasitikrinti, kurio transporto priemonė garsiau kaukia.

Senos bėdos

Kaip „Sekundei“ pasakojo Kranto gatvėje gyvenanti panevėžietė Jovita, per karantiną ir pastaraisiais metais, kol vyko Kranto gatvės rekonstrukcija, ji su kaimynais mėgavosi ramybe.

Iki tol automobilių stovėjimo aikštelė prie tuomečių Bendruomenių rūmų, dabar vadinamų Kultūros centru, traukdavo jaunimą.

„Kalbėdavome, gal koks naktinis klubas baigdavo darbą, kad taip masiškai jaunuoliai suvažiuodavo. Gal net narkotinėmis medžiagomis būdavo prekiaujama. Visu garsu paleisdavo savo bumčikus“, – pasakoja moteris.

Kai būdavo neįmanoma tverti trankios muzikos, aplinkiniai kviesdavo policijos pareigūnus. Tačiau, anot Jovitos, ir pareigūnai ne visuomet galėdavo sutramdyti triukšmadarius – atvykus ekipažui, šie pritildydavo ar visai išjungdavo muziką.

„Kas iš to, jeigu atvykus pareigūnams išjungia savo bumčikus, o paskui vėl viskas iš naujo. Man buvo pasiūlyta filmuoti pažeidėjus, bet jei naktį eisiu tai daryti, turbūt liksiu be rankų ir kojų. Ką aš, viena moteriškė, galėčiau padaryti prieš tokį būrį jaunuolių, jeigu policija nesusitvarko“, – kalbėjo panevėžietė.

Pasak Jovitos, prieš kurį laiką statybininkams išsikrausčius iš baigtos rekonstruoti Kranto gatvės, jos gyventojams vėl prasidėjo vargai.

Vakarais šioje aikštelėje automobilius pakeičia su motociklais suvažiavęs jaunimas. G. Kartano nuotr.

Triukšmo vakarėlis

Pašnekovė tikina, kad dabar dar blogiau.

Į aikštelę prie Kultūros centro vakarais renkasi nebe lengvųjų automobilių, o motociklų ar mopedų vairuotojai.

„Kai visu garsu paleisdavo savo muziką, dar kentėdavome, bet kai pradeda spaudyti greičio pedalą, neįmanoma tverti. Ir toks triukšmo vakarėlis tęsiasi nuo pusės dešimtos vakaro iki gilaus vidurnakčio. Jei tie triukšmadariai tiesiog pro šalį pravažiuotų, bala nematė, bet kai vietoje stovi ir iki pat galo numina greičio pedalą, baisu. Nemoku apsakyti, koks kyla triukšmas. Išprotėti galima“, – guodėsi Jovita.

Kaip tvirtina panevėžietė, pabėgti nuo triukšmo neturinti kur.

Jos nuomone, už ramybę naktimis mieste atsakingos atsakingos institucijos tikrai turi įrankių tokiems triukšmautojams sutramdyti. Jovita įsitikinusi, kad užtektų vakarais ir naktimis, kai Kultūros centre jau nebevyksta renginiai, apmokestinti automobilių stovėjimo aikštelę, čia įrengti užtvarą ar bent pastatyti ženklą, draudžiantį stovėti tamsiuoju paros metu.

„Dabar koks patogumas – naujutėlė aikštelė, ir draskykis kiek nori. Bet juk tereikėtų padaryti mokamą ar vakarais, kai pasibaigia visi renginiai, ją uždaryti. Taip, Panevėžio centre patogu gyventi, bet kai negali ramiai išsimiegoti, menkas malonumas“, – kalbėjo Jovita.

Skundėsi muzika

Panevėžio savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis tvirtina, kad šiemet jų skyrius nėra sulaukęs jokių skundų dėl motociklininkų ar automobilių keliamo triukšmo.

„Būta pavienių skundų dėl garsiai leidžiamos muzikos iš automobilių kiemuose, bet ne tose vietose, apie kurias kalbate“, – pabrėžė T. Martinaitis.

„Savivaldybė savo nuožiūra kai kur pastatė laikinus ženklus, o stacionarūs dar neįrengti, nes ginčas su rangovu PST nesibaigęs.“

D. Vadluga

Dėl ženklo, ribojančio eismą aikštelėje ar jos apmokestinimo, anot vedėjo, sprendžia ne Viešosios tvarkos skyrius, o Eismo saugumo komisija.

„Reikėtų gyventojams kreiptis į Savivaldybę su siūlymu įrengti vienoje ar kitoje vietoje eismą draudžiančius ženklus, tada būtų sprendžiama dėl jo reikalingumo. Yra skirtingi gyventojų, įmonių, įstaigų interesai, tad reikia rasti visoms pusėms tinkamą sprendimą“, – teigė T. Martinaitis.

Laukia ginčo pabaigos

Anksčiau šioje vietoje buvo eismo ribojimą draudžiantys ženklai – jie taip pat atsirado po gyventojų ir šalia įsikūrusių įmonių darbuotojų skundų dėl jaunimo keliamo triukšmo ir paliekamo šiukšlyno.

Rekonstruojant Kranto gatvę jie nuimti.

Miesto infrastruktūros skyriaus vedėjo Daliaus Vadlugos teigimu, šiuo metu Savivaldybės ginčas su Kranto gatvę rekonstravusią bendrove Panevėžio statybos trestu (PST) dėl palikto broko persikėlęs į teismą. Kol nepavyks rasti bendro sutarimo, tol nebus galima baigti darbų, tarp jų ir Kelių eismo ženklų statymo.

„Savivaldybė savo nuožiūra kai kur pastatė laikinus ženklus, o stacionarūs dar neįrengti, nes ginčas su rangovu PST nesibaigęs“, – komentavo D. Vadluga.

Įsikūrusieji Kranto gatvėje prašo Savivaldybės tokį patį ženklą, tik galiojantį naktimis, pastatyti ir prie rekonstruotos stovėjimo aikštelės. G. Kartano nuotr.

Be adrenalino negali

Kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelė – ne vienintelė mieste jaunimo lankoma naktinė vieta.

Kadaise ratuoti jaunuoliai buvo pamėgę aikštelę Vasario 16-osios gatvėje netoliese „Vyturio“ progimnazijos. Ten naktiniai susibūrimai tęsėsi, kol neapsikentę rytais randamų šiukšlių privačios aikštelės šeimininkai užtvėrė tvorą.

Kurį laiką adrenalino mėgėjai burdavosi Pramonės gatvės gale. Prieš kelerius metus dėl trankios muzikos, sportinių automobilių gausmo, kalnų tuščių alaus skardinių ir saulėgrąžų lukštų bei nuorūkų skundėsi gyvenantieji K. Naruševičiaus ir Klaipėdos gatvių gale. Jie lengviau atsikvėpė, kai buvo įrengti greičio ribojimo kalneliai.

Tada adrenalino ištroškęs Panevėžio jaunimas persikėlė į J. Janonio gatvės galą greta laisvosios ekonominės zonos.

Savo naktiniams susitikimams jaunuoliai buvo nusižiūrėję ir geležinkelio stoties aikštelę S. Kerbedžio gatvėje.

Pasipiktinus aplinkiniams gyventojams, ir iš ten buvo išprašyti – pastatytas eismo ribojimo transporto priemonėms nuo 20 iki 5 val. ženklas.

Išprašyti juos teko ir iš prekybos centro RYO automobilių stovėjimo aikštelės, kur nuolat vykdavo nelegalios jaunimo automobilių lenktynės, cypiančių padangų ir kriokiančių nupjautų duslintuvų garsų koncertais kankinęs vakarinės miesto dalies gyventojus.

 

Jūsų komentaras

Taip pat skaitykite