Čempionų lygos starte – dramatiška „Lietkabelio“ nesėkmė

FIBA Čempionų lygoje startavęs Panevėžio „Lietkabelio“ klubas turnyrą pradėjo apmaudžiu pralaimėjimu. Ilgą laiką pirmavę panevėžiečiai išvykoje paskutinėmis sekundėmis neatsilaikė prieš Sasario „Dinamo“ ekipą iš Italijos – 78:79 (21:21, 17:18, 19:18, 21:22).

Martyno Sajaus vedamas „Lietkabelis“ sėkmingai pradėjo rungtynes, išsiverždamas į priekį – 0:5. Tačiau netrukus Italijos komanda įgavo pagreitį ir persvėrė rezultatą savo naudai (6:5). Puikų žaidimą puolime demonstravusi Panevėžio ekipa pasiekė 4 taškų pranašumą, kai tritaškį realizavo Vytenis Lipkevičius (17:21). Po pirmųjų 10 minučių švieslentė fiksavo lygybę – 21:21.

Antrajame kėlinyje tęsėsi atkakli kova. Kol Stefanas Sinovecas vieną po kito svaidė metimus pro šalį (0/4 trit.), Italijos klubo lyderis Dyshawnas Pierre’as pelnė jau 15-ąjį savo tašką, ir „Dinamo“ vėl pirmavo (30:28). Tuomet puikią atkarpą sužaidė „Lietkabelio“ legionierius Olufemi Olujobi – jis pelnė dvitaškį su pražanga, o netrukus pridėjo ir tritaškį (32:34). Kėlinio pabaigoje sužibėjo ir Željko Šakičius – Panevėžio ekipos puolėjas pelnė keturis taškus paeiliui, o Sasario „Dinamo“ persvara sumažėjo iki minimumo (39:38).

Trečiąjį ketvirtį „Lietkabelis“ pradėjo spurtu 7:1, o tai leido svečiams pirmauti jau 5 taškais (40:45). Rekordinį pranašumą panevėžiečiai pasiekė šio ketvirčio viduryje, kai Željko Šakičius smeigė tritaškį – 42:50. Sudėtingą tritaškį per varžovo rankas pataikė Tomas Dimša, tačiau jau kitoje atakoje „Dinamo“ atstovaujantis lietuvis Paulius Sorokas neleido „Lietkabeliui“ nutolti – 50:53. Su trečiojo kėlinio sirena fantastinį metimą pataikę šeimininkai išlygino rezultatą ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas vėl buvo lygus – 57:57.

Panevėžio ekipa ketvirtąjį kėlinį vėl spurtavo 7:2 ir sužaidus tris minutes kiek nutolo nuo varžovų – 59:64. Vis dėlto, Italijos klubas nebuvo linkęs pasiduoti ir sužaidęs atkarpą 14:4 perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas – 73:68. Tačiau tai nebuvo pabaiga. Likus žaisti 31 sekundę varžovai prasižengė prieš tritaškį metantį Tomą Lekūną. Šis realizavo visus tris metimus ir „Lietkabelio“ deficitas sumažėjo iki 2 – 77:75. „Dinamo“ nesurezgė logiškos atakos, o už kelių akimirkų Vytenis Lipkevičius varžovus nubaudė dar vienu tritaškiu ir „Lietkabelis“ persvėrė rungtynių rezultatą – 77:78. Tačiau likus žaisti mažiau nei 3 sekundes varžovai išprovokavo pražangą. Dyshawnas Pierre’as pataikė abu baudų metimus ir italai vėl pirmavo – 79:78. Paskutinė „Lietkabelio“ ataka tikslo nepasiekė.

„Dinamo“: Dyshawnas Pierre’as 24, Dwayne‘as Evansas 14.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius (10 atk. kam.) 17, Vytenis Lipkevičius 11, Kendrickas Brownas 10.