Čempionų lygos atranka pradėta pergale

Šįvakar Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai pradėjo kovas FIBA Čempionų lygos atrankos turnyre. Panevėžiečiai išvykoje susitiko su Nikosijos „Keravna“ ir įveikė šią komandą rezultatu 71:55 (15:24, 9:17, 16:11, 31:3).

Jau šį pirmadienį, rugsėjo 30 dieną, Panevėžyje vyks atsakomosios šių ekipų rungtynės. Į FIBA Čempionų lygos pagrindinį turnyrą pateks ta komanda, kuri laimės susumavus abiejų susitikimų rezultatus.

Kipro klubas į antrąjį šio turnyro etapą pateko nugalėjęs Danijos komandą „Bakken Bears“. Pirmajame tarpusavio mače namuose varžovams pralaimėję 86:95, Nikosijos „Keravnos“ krepšininkai svečiuose „Bakken Bears“ klubą įveikė 94:69 ir tęsia kovą dėl teisės žaisti pagrindiniame FIBA Čempionų lygos turnyre.

Kipre „Lietkabelis“ susitikimą pradėjo tokiu startiniu penketu: Tomas Dimša, Kendrickas Brownas, Vytenis Lipkevičius, Željko Šakičius ir Martynas Sajus. Mačo pradžia šiet tiek sėkmingiau klostėsi šeimininkams, kurie sužaidus 3 minutes pirmavo rezultatu 7:4. Panevėžiečiams nepavykdavo pataikyti laisviems, kuo sėkmingai naudojosi šeimininkai. Sužaidus pusę laiko pirmajame ketvirtyje Nikosijos „Keravna“ pirmavo 13:7. Tada „Lietkabelio“ vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas paprašė pirmosios minutės pertraukėlės.

Po K. Browno tikslaus tolimo metimo panevėžiečiai atsiliko 4 taškais – 13:17, o netrukus Gabrielius Maldūnas šeimininkų persvarą ištirpdė iki 2 taškų – 17:19. Nepaisant to, pirmojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai ir įgijo rekordinį 9 taškų pranašumą – 24:15.

Antrąjį mačo ketvirtį „Keravnos“ krepšininkai pradėjo dar venu tiksliu tritaškiu metimu, po kurio šeimininkų persvara jau buvo dviženklė (27:15). Sužaidus 5 minutes antrajame kėlinyje šeimininkai ir toliau užtikrintai kontroliavo rungtynių eigą bei pirmavo 36:19. Iki didžiosios pertraukos „Lietkabeliui“ nepavyko sumažinti atsilikimo. Poilsio komandos išėjo „Keravnos“ ekipai pirmaujant 41:24.

Pirmoje rungtynių pusėje smarkiai skyrėsi abiejų komandų pataikymas iš toli. Šeimininkai pataikė 8 tritaškius iš 11 (72.73 proc.), o svečiai vos 1 iš 11 (9,09 proc.).

Antroje rungtynių pusėje panevėžiečiai pradėjo kibiau gintis, o šeimininkams sunkiau buvo pelnyti taškus. Trečiojo kėlinio pirma pusė vyko nerezultatyviai, abiejų ekipų krepšininkai dažnai klydo. Po Margirio Normanto tikslaus tritaškio metimo „Keravna“ persvara sumažėjo iki 10 taškų – 44:34. Vėliau Tomui Dimšai pataikius iš toli, „Lietkabelis“ atsiliko vos 6 taškais – 40:46. Trečiojo ketvirčio pabaigą kiek sėkmingiau sužaidę šeimininkai prieš ketvirtąjį kėlinį pirmavo 12 taškų – 52:40.

Ketvirtąjį kėlinį „Lietkabelis“ pradėjo neįtikėtinu spurtu 21:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 61:52. Savo pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje „Keravnos“ krepšininkai pelnė sužaidę 6 minutes. Puikiai sužaidę paskutinį mačo kėlinį, per kurį šeimininkams leido pelnyti vos 3 taškus, panevėžiečiai iškovojo pergalę rezultatu 71:55.

Lietkabelis”: K. Brownas 22, M. Sajus 13, V. Lipkevičius ir T. Dimša po 9.

Kuri iš šių komandų pateks į pagrindinį FIBA Čempionų lygos turnyrą, spręsis Panevėžyje. Norint tai padaryti, „Lietkabeliui“ namuose pakanka nepralaimėti didesniu nei 15 taškų skirtumu.

Šį pirmadienį atsakomosios rungtynės tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir Nikosijos „Keravnos“ komandų „Cido“ arenoje prasidės 19 valandą.