Iš Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pasitraukusi Z. Satkauskienė tvirtina, jog auklėtojos darbas vaikų darželyje jai teikia kur kas didesnį pasitenkinimą. V. Bulaičio nuotr.

Buvusi valdininkė – kitoje barikadų pusėje

Buvusi valdininkė – kitoje barikadų pusėje

 

Po devyniolikos metų Panevėžio savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyrių palikusi ikimokyklinių įstaigų koordinatorė Zita Satkauskienė – jau kitoje barikadų pusėje.

Darbuotoja, kontroliavusi miesto vaikų darželių veiklą, dabar viename jų darbuojasi priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtoja. Į šią vietą Z. Satkauskienė atėjo konkurse įveikusi kelias kandidates.

„Nors priešmokyklinio ugdymo pedagogikos praktikoje padarytas pertrūkis, bet konkursą iš trijų asmenų ji laimėjo be konkurencijos. Tikrai pagal labai daug kriterijų atitiko konkurso reikalavimus“, – teigė lopšelio-darželio „Sigutė“ direktorė Berutė Laureckienė.

Z. Satkauskienė dirba su 16-iolikos vaikų priešmokyklinio ugdymo grupe – yra pagrindinė jos auklėtoja.

„Lengvai įsiliejo į bendruomenę, tėveliai ir vaikai iš karto prisirišo. Labai kūrybingai organizuoja šventes, daug naujovių. Jaučiame netgi savotišką paramą, nes jei ko norėtume paklausti, visada gautume atsakymą“, – naują darbuotoją gyrė direktorė.

Varžėsi trise

„Sigutės“ lopšeliui-darželiui teko skelbti konkursą priešmokyklinio ugdymo pedagogo pareigoms eiti, kai buvusi ilgametė auklėtoja vadovams netikėtai pranešė išvykstanti gyventi į tėviškę Telšių rajone. Ten prieš kurį laiką jau buvo persikraustęs jos sutuoktinis, netekęs darbo, kai įsteigus R. Sargūno sporto gimnaziją, Savivaldybė nusprendė uždaryti Senvagės pagrindinę mokyklą. Panevėžyje daug metų gyvenusi šeima su Aukštaitijos sostine saitus nutraukė atsiradus laisvai auklėtojos vietai mokykloje-darželyje nedideliame Telšių rajono miestelyje.

„Išėjus auklėtojai, nunešiau prašymą į Švietimo ir jaunimo reikalų skyrių, kad leistų kitoms dirbti padidintu krūviu. Kadangi tuos prašymus kuravo ir vizavo Z. Satkauskienė, pamatė ir turbūt tai buvo paskutinis taškas jai apsispręsti bandyti laimę“, – teigė B. Laureckienė.

Nors Panevėžio ikimokyklinės įstaigos dėl pedagogų trūkumo skambina pavojaus varpais ir prognozuojama, kad jau 2020 m. Panevėžio lopšeliuose-darželiuose stigs bent 16-os ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo pedagogų, B. Laureckienė tikina, jog norinčiųjų dirbti „Sigutėje“ rikiuojasi eilė.

Dėl likusios laisvos auklėtojos vietos „Sigutėje“ varžėsi trys kandidatės.

„Viena iš mokyklos, kita moteris neturėjo darbo, atvykusi iš rajono, bet jau iš dokumentų buvo matyti, kad nieko nebus“, – pamena direktorė.

Pasak B. Laureckienės, buvusios Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus specialistės sprendimą pereiti į vaikų darželį daug kas vertino kaip nusileidimą iš aukštybių į žemumas.

„O Z. Satkauskienė turi kitokį, gerą požiūrį ir sako, jog tai dabar ji auganti“, – teigė ikimokyklinės įstaigos vadovė.

Pavargo jaustis atsakinga

Dar pernai lapkritį iš Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus pasitraukusios Z. Satkauskienės išėjimas sutapo su tuo metu pasipylusiais ir didelio atgarsio visuomenėje sulaukusiais skandalais ne viename miesto lopšelyje-darželyje.

Nors ikimokyklinių įstaigų kuratorės pareigas devyniolika metų ėjusi Z. Satkauskienė tvirtino su darbo vieta atsisveikinanti niekieno neverčiama, visgi neslėpė, jog tokiam sprendimui turėjo įtakos pratrūkę skauduliai.

„Iš prigimties esu darbšti, kūrybinga, o kai nuolat keliamos negatyvios problemos, situacija slegia. Nebenoriu jaustis atsakinga už 4 500 vaikų. Norisi ieškoti šviesos, dirbti tai, kas teikia pasitenkinimą“, – sprendimą trauktis „Sekundei“ tuomet aiškino Z. Satkauskienė.

Ilgametė Savivaldybės specialistė tvirtino išeinanti į niekur – gavusi išeitinę kompensaciją už keturis mėnesius, turėsianti laiko ieškoti kito pragyvenimo šaltinio. Pradinių klasių-priešmokyklinio ugdymo pedagogo specialybę turinti Z. Satkauskienė teigė tiesiog dalyvausianti konkursuose.

Visgi verstis iš išeitinės kompensacijos jai ilgai neteko. „Sigutės“ lopšelyje-darželyje ji įsidarbino vos po savaitės.

Darbas kaip kompensacija

Z. Satkauskienė teigia, jog nepaisant, kad priešmokyklinio ugdymo pedagogės atlyginimas maždaug 100 eurų mažesnis, nei ji gaudavusi Švietimo ir jaunimo reikalų skyriuje, o darbo darželyje gerokai daugiau, vis tiek jaučiasi kur kas geriau. Pedagogė naujojo darbo privalumu įvardija ir tai, jog dabar, kitaip nei dirbant specialiste Savivaldybėje, nesijaučia nuolatos esanti po didinamuoju stiklu.

„Čia man senatvė arba vaikystė. Pasiėmiau sau kompensaciją“, – apie naujas pareigas juokavo buvusi valdininkė.

Z. Satkauskienė sako grįžusi prie savo ištakų – prieš ateidama į Švietimo ir jaunimo reikalų skyrių, trylika metų dirbo pradinių klasių mokytoja Panevėžio A. Lipniūno mokykloje.

„Kai ėjau į Švietimo skyrių, tarsi siekiau karjeros. Iš tiesų įgavau gerą patirtį, tačiau pasigedau kūrybiško darbo. O darželyje įvairovė kiekvieną dieną. Vyksta įvairūs renginiai, jiems reikia ruoštis, man pačiai tenka adaptuotis. Darbo daug, bet jis labai malonus“, – lygino pedagogė.

Buvusi valdininkė tvirtina dar nė vienos dienos nesigailėjo palikusi Savivaldybę.

„Dirbti su žmonėmis yra viena, bet su vaikais dar ypatingiau. Su jais visada sulauki geranoriško grįžtamojo ryšio“, – sako jau įsitikinusi Z. Satkauskienė.

Komentarai

  • Labai šauni buvo skyriaus darbuotoja ir tikrai nuostabi auklėtoja. Sėkmės!

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų