Brutaliam žudikui – ilgi nelaisvės metai

Brutaliam žudikui – ilgi nelaisvės metai

 

Bibliotekininkės iš Pumpėnų žudiko byloje Panevėžio apygardos teismas padėjo tašką. 21-erių Rokui Navardauskui pataisos namuose teks praleisti 18 metų ir du mėnesius. Taip pat atlyginti turtinę ir neturtinę žalą nužudytosios vaikams.

Žudikas savo kaltę pripažino, tačiau teisme skelbiant teismo nuosprendį neišdrįso pakelti akių – veidą slapstė po gobtuvu.

R. Navardauskas anksčiau jau buvo teistas už nusikaltimą nuosavybei, o metai prieš kraupų nusikaltimą Pumpėnuose susipykęs su kaimynu padegė jo gyvenamąjį namą. Už tai teismas jaunuoliui buvo skyręs lygtinę laisvės atėmimo bausmę. O šįkart, įvertinęs nusikaltimo žiaurumą, teismas skyrė griežčiausią bausmę, kurią subendrinus su anksčiau skirtosiomis, pataisos namuose žudikui teks kalėti 18 metų ir du mėnesius. Nužudytosios vaikams jis turės atlyginti 60 tūkst. eurų neturtinės žalos – kiekvienam po 30 tūkst. eurų. Dar daugiau kaip 5 tūkst. eurų nuteistajam kainuos turtinės žalos bei procesinių išlaidų atlyginimas ir per 3 tūkst. eurų turės sumokėti draudimo bendrovei.

Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Nesuvokiamas žiaurumas

Protu nesuvokiamas nusikaltimas įvykdytas 2018-ųjų lapkričio pabaigoje. Visų gerbiama 55-erių Pumpėnų miestelio bibliotekininkė rasta žiauriai nužudyta savo namuose, malkinėje. Tyrimo duomenimis, moteris užpulta kieme. Nuteistasis dar nužudymo dieną buvo užsukęs į bibliotekininkės kiemą, o prieš nužudymą pasislėpęs laukė, kol šeimininkė grįš iš darbo Pumpėnų gimnazijoje. Pagrasinęs moteriai peiliu, namo kieme išžagino ir vėliau nužudė. Paslėpęs aukos kūną malkinėje, R. Navardauskas dar kelias dienas lėbavo aukos namuose.

Reikėjo turto

Negyvą bibliotekininkę jos pačios sodybos ūkiniame pastate aptiko moters pasigedę ir atvykę ieškoti giminaičiai. Kelias dienas pumpėniškė neatsakė į skambučius, nepasirodė ir suplanuotame seminare, kur turėjo dalyvauti su kolegomis. Pirmadienį neatvyko ir į darbą. Kaimynai tvirtino, kad tomis dienomis nužudytosios namuose degė šviesa, netgi buvo užkurta krosnis.

Bylos duomenimis, ne kartą moteriai ūkio darbuose padėdavęs kaimynystėje gyvenęs nuteistasis ją žiauriai nužudė norėdamas užvaldyti jos turtą.

Vietos gyventojai dar iki kraupios žinios apie sukrečiantį nusikaltimą pastebėjo, kad vaikinas ėmė puikuotis naujais daiktais: batais, mobiliuoju telefonu. Spėjama, kad šis buvo nukentėjusiosios. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, po nužudymo aukos namuose dingo pinigų, aukso dirbinių. Būtent pagal telefono buvimo vietą policija greit ir surado įtariamąjį. Po savaitės Panevėžyje sulaikytas įtariamasis nesislapstė, nesipriešino.

Komentarai

  • Su kapisonais.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų