BNS/Vidmanto Balkūno nuotr.)

Bronzinė serija keliasi į Vilnių – „Neptūnas“ namuose įveikė „Lietuvos rytą“

„Tete-a-Tete Casino LKL“ čempionato mažojo finalo serijoje lygybė. Klaipėdos „Neptūnas“ namuose 70:65 (14:19, 18:14, 14:11, 24:21) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“, taip iškovodami antrąją pergalę.

Lemiamos mažojo finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos birželio 10 dieną, 17:00 valandą, Vilniuje.

Startas. Rungtynes kiek sėkmingiau pradėjęs „Lietuvos rytas“ pirmavo keturiais taškais (2:6), tačiau dar prieš įpusėjant kėliniui klaipėdiečiai persvėrė rezultatą (8:6). Visgi, tada jau sostinės ekipa atsakė spurtu 8:1 ir šiek tiek nutolo (9:14).

Sulig ketvirčio sirena sudėtingą tritaškį pataikęs Rokas Giedraitis leido „Lietuvos rytui“ po pirmųjų dešimties minučių turėti penkių taškų pranašumą (14:19).

Kova. Penkiais taškais iš eilės kėlinį pradėjęs „Neptūnas“ išlygino rezultatą (19:19), tačiau netrukus jau „Lietuvos rytas“ atsakė šešiais taškais paeiliui (19:25). Vėl spurtavę klaipėdiečiai dar kartą išlygino rezultatą (25:25). Po pirmųjų dviejų kėlinių komandas skyrė vos vienas taškas (32:33).

Dvitaškiai. Pirmojoje rungtynių dalyje „Lietuvos rytas“ fenomenaliai gerai atakavo iš dviejų taškų zonos – pataikė 12 dvitaškių iš 14 bandymų (85% taiklumas). Savo ruožtu „Neptūnas“ dvitaškius metė vos 33% taiklumu (8 iš 24).

Tritaškiai. Nepaisant gero „Lietuvos ryto“ pataikymo iš dviejų taškų zonos, tolimesnė distancija nebuvo tokia dėkinga – sostinės ekipa pataikė vos viena tritaškį iš 15 bandymų (6% taiklumas).

Rezultatyvūs perdavimai. Per pirmąsias dvidešimt minučių „Neptūnas“ praktiškai dvigubai geriau dalinosi kamuoliu – atliko 9 rezultatyvius perdavimus prieš 5 vilniečių.

Duetas. „Lietuvos rytą“ per pirmuosius du kėlinius į priekį tempė puolėjų duetas – Laimonas Kisielius pelnė 12 taškų, o Deividas Gailius pridėjo 8 taškus ir 7 atkovotus kamuolius. Visi kiti komandos draugai pelnė po 5 ar mažiau taškų.

Intriga. Sužaidus penkias minutes trečiajame ketvirtyje „Lietuvos rytas“ turėjo dviejų taškų pranašumą (38:40). Iki kėlinio pabaigos nei viena komanda nesugebėjo kiek toliau nutolti ir prieš lemiamą ketvirtį jau „Neptūnas“ pirmavo dviem taškais (46:44).

Finišas. Vos prasidėjus paskutinėms dešimt minučių rezultatas buvo lygus (46:46). Visgi, tada jau „Neptūnas“ sužaidė kiek sėkmingesnę atkarpą ir susikrovė septynių taškų persvarą (55:48). Likus porai minučių iki finalinės mačo sirenos komandas teskyrė vienas taškas (60:59), tačiau vos 58 sekundes po C.Loftono tritaškio „Lietuvos ryto“ deficitas išaugo iki šešių taškų (65:59).

Tuomet jau Jamesas Baronas smeigė sudėtingą tolimą metimą (65:62), Jerai Grantas pridėjo dvitaškį (67:62), Laimonas Kisielius pataikė vos vieną baudos metimą (67:63) ir paskutinės 15 sekundžių priklausė „Neptūnui“. Per likusį laiką vilniečiai stebuklo nesukūrė ir pergalę šventė uostamiesčio krepšininkai (70:65).

Dublis. Rungtynėse dvigubą dublį surinko „Lietuvos ryto“ žaidėjas Deividas Gailius – puolėjas pelnė 16 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

„Neptūnas“: C. Loftonas 18 tšk., D. Ewingas 13 tšk., J. Grantas (8 atk. kam.) ir A. Butkevičius 10 tšk., M. Mažeika 7 tšk., M. Kačinas 5 tšk.

„Lietuvos rytas“: J. Baronas 19 tšk., D. Gailius (10 atk. kam.) 16 tšk., L. Kisielius 13 tšk., R. Giedraitis 8 tšk., A. Gudaitis 7 tšk.