Bokso turnyre – panevėžiečių medaliai (foto galerija)

Panevėžyje jau 21-ąjį kartą buvo surengtas tarptautinis Vitalijaus Karpačiausko bokso turnyras. Tris dienas „Cido“ arenoje vykusiame turnyre varžėsi šimtas boksininkų iš 12 šalių. Šį sykį į Panevėžį atvyko daug pajėgių boksininkų, tarp kurių buvo ir Europos čempionų bei prizininkų.

Labai sėkmingai V. Karpačiausko bokso turnyre pasirodė panevėžiečiai. Danas Vilkas, Ruslanas Žalys ir Simonas Urbonavičius tapo tarptautinio turnyro nugalėtojais.

Finale D. Vilkas, kurį treniruoja V. Karpačiauskas, svorio kategorijoje iki 60 kg nugalėjo Armėnijos atstovą Aresą Hačibijaną.

Svorio kategorijoje iki 60 kg turnyro nugalėtoju tapo R. Žalys. Finale panevėžietis įveikė Ispanijos čempioną Sergio Martinezą. Nors trenerio Aleksandro Laučenkovo auklėtinis finalo kovą laimėjo taškais, jo pergalė nekėlė abejonių. Itin akivaidi R. Žalio persvara buvo pirmuose dvejuose finalinio susitikimo raunduose. Praėjusiais metais tapęs savo amžiaus grupės šalies čempionu, septyniolikmetis panevėžietis buvo patyręs peties traumą. Ją išsigydęs boksininkas V. Karpačiausko turnyre triumfavo antrus metus iš eilės. R. Žalį labai audringai tribūnose palaikė aistruoliai, kurių panevėžietis nenuvylė.

Trenerių Juliaus Kibo ir Petro Prokofjevo auklėtinis Simonas Urbonavičius svorio kategorijoje iki 81 kg finale pranoko baltarusį Kazimą Jusubovą.

Labai rimtas išbandymas finale laukė panevėžiečio Mariaus Vyšniausko. Svorio kategorijoje iki 52 kg trenerio P. Prokofjevo auklėtinis susitiko su Europos čempionu Gabrieliumi Eskobaru. Nepaisant visų panevėžiečio pastangų, pergalę iškovojo ispanas. M. Vyšniauskui atiteko antroji vieta.

Jaunimo grupėje trečiąsias vietas užėmė panevėžiečiai Domas Valentinavičius (svorio kategorija iki 60 kg, treneris A. Laučenkovas) ir Aivaras Aukštuolis (svorio kategorija iki 64 kg, treneriai V. Karpačiauskas ir D. Katkevičius).

Prizines vietas iškovoję boksininkai atstovauja Panevėžio kūno kultūros sporto centrui ir bokso klubui „Olimpietis“.

Svorio kategorijoje iki 75 kg varžėsi ir merginos. Panevėžio R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė, Europos jaunimo čempionė, Gabrielė Stonkutė finale įveikė Pauliną Lazdauskaitę ir tapo turnyro nugalėtoja.

Lapkričio 20-24 dienomis Kėdainiuose vyks Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame ketina dalyvauti ir šeši panevėžiečiai.