Blankų žaidimą demonstravęs „Lietkabelis“ krito Klaipėdoje

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate nutrūko Panevėžio „Lietkabelio“ (4/3) pergalių serija.

Be T. Lekūno ir S. Sinovecio rungtyniavę panevėžiečiai išvykoje turėjo pripažinti Klaipėdos „Neptūno“ (5/4) pranašumą – 78:74 (24:12, 16:26, 22:16, 16:20). Klaipėdiečiams tai buvo trečioji pergalė paeiliui.

Uostamiesčio ekipa rungtynes pradėjo spurtu 10:0. „Lietkabelio“ puolimas atrodė ypač blankiai – svečiai pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus daugiau nei 3 minutes. Panevėžiečių taškų sąskaitą dvitaškiu su pražanga atidarė Tomas Dimša – 10:3. Po gausybės neišnaudotų progų „Lietkabelio“ deficitas buvo dviženklis – 24:12. Nenado Čanako auklėtiniai per pirmąsias 10 minučių padarė net 6 klaidas, kai „Neptūnas“ – vos vieną.

Antrąjį kėlinį jau panevėžiečiai pradėjo spurtu 7:0 ir skirtumas tarp ekipų sumažėjo iki 5 taškų –24:19. Prieš pat didžiąją pertrauką „Lietkabeliui“ pavyko persverti rezultatą savo naudai (35:38), tačiau po dviejų ketvirčių visgi stipresni buvo Klaipėdos ekipos krepšininkai – 40:38.

Antrojoje rungtynių dalyje „Neptūnas“ tęsė savo dominavimą. Po Andre Williamsono dvitaškio su pražanga uostamiesčio klubas susigrąžino dviženklį pranašumą (62:52).

Saugią persvarą klaipėdiečiai stengėsi išlaikyti ir ketvirtajame kėlinyje. „Lietkabeliui“ grįžti į žaidimą trukdė ne tik klaidų kiekis, tačiau net dvi panevėžiečių gautos techninės pražangos. Vis dėlto, likus žaisti mažiau nei 3 minutes, Željko Šakičiaus tritaškis sumažino svečių deficitą iki 5 taškų (73:68). Likus žaisti mažiau nei 20 sekundžių, „Lietkabelis“ turėjo 4 taškų deficitą (76:72), tačiau surengti sėkmingos atakos nepavyko. N. Čanako auklėtiniams teko gelbėtis pražangomis, tačiau Gytis Masiulis realizavo abu baudų metimus (78:72). Per likusį laiką svečiams išsigelbėti nepavyko.

Šiame susitikime Panevėžio ekipa suklydo net 17 kartų.

„Neptūnas“: Tadas Sedekerskis 14, Matas Jogėla 12, Žygimantas Janavičius 11.

„Lietkabelis“: Željko Šakičius (9 atk. kam.) 16, Tomas Dimša 15, Vytenis Lipkevičius 13, Paulius Valinskas ir Olufemi Olujobi po 7.