Blankiai rungtyniavusi „Lietkabelio“ komanda krito Kėdainiuose

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate dar vieną nesėkmę patyrė Panevėžio „Lietkabelis“ (0/2), vis dar liekantis be pergalių.

Ypač blankiai žaidę Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje neatsilaikė prieš Kėdainių „Nevėžio-Optibet“ (2/0) ekipą – 76:70 (25:16, 17:14, 19:18, 15:22). Šeimininkams tai buvo antroji pergalė iš tiek pat galimų.

Kėdainių ekipa rungtynes pradėjo galingu spurtu 16:4. „Nevėžį-Optibet“ į priekį tempė du gynėjai – Vaidas Kariniauskas ir Panagiotis Kalaitzakis. Statiškas „Lietkabelio“ žaidimas ir drausmės stoka gynyboje šeimininkams po pirmojo kėlinio leido turėti 9 taškų persvarą (25:16).

Panevėžiečiai gerokai aktyviau ir veržliau rungtyniavo antrojo kėlinio pradžioje – po Troy‘aus Barnieso dvitaškio svečių deficitas ištirpo iki 4 taškų (25:21). Tačiau tada „Lietkabelio“ puolimas sustojo, o tuo pasinaudoję Kėdainių krepšininkai vėl spurtavo 8:0, susigrąžindami dviženklį pranašumą (33:21).

Po dviejų ketvirčių „Lietkabelis“ atsiliko 12 taškų – 42:30. „Nevėžio-Optibet“ gretose tiesiog nesustabdomai rungtyniavęs V. Kariniauskas vos per 14 žaidimo minučių surinko 19 taškų bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Situacija nesikeitė ir po didžiosios pertraukos – Kėdainių ekipa trečiąjį ketvirtį pradėjo 4 taškais be atsako (46:30). Iniciatyvos „Lietkabelio“ gretose ėmėsi Kyle‘as Vinalesas, kurio 5 taškai leido šiek tiek priartėti prie varžovų (49:42). Galiausiai „Nevėžio-Optibet“ ekipa sugrįžo į rungtynių ritmą ir prieš lemiamą kėlinį savo persvarą padidino iki 13 taškų – 61:48.

Jokių prošvaisčių „Lietkabelio“ žaidime nesimatė ir ketvirtojo kėlinio metu. Puikiai rungtyniavusio V. Kariniausko dvitaškis su pražanga leido šeimininkams pasiekti milžinišką 18 taškų persvarą (68:50). Tuomet Panevėžio klube iniciatyvos ėmėsi P. Valinskas – po jo tritaškio ir baudų metimų svečiai priartėjo iki 7 taškų likus žaisti 3 minutes (71:64). Paskutinę rungtynių minutę panevėžiečiai dar priartėjo iki 4 taškų (74:70). Visgi, perlaužti rungtynių eigos „Lietkabeliui“ nepavyko ir N. Čanako vadovaujama ekipa patyrė antrąją nesėkmę per tiek pat susitikimų.

„Nevėžis-Optibet“: Vaidas Kariniauskas 26 (5 rez. perd.), Julius Kazakauskas 12, Panagiotis Kalaitzakis 11.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 20, Troy‘us Barniesas 12, Kyle‘as Vinalesas 11, Gytis Masiulis 10.