Panevėžio sportininkams 2020-ieji metai buvo sėkmingi

Besibaigiantys metai sportininkams buvo išskirtiniai. Dėl koronaviruso pandemijos dalis varžybų iš viso neįvyko, o kai kurios buvo sutrumpintos. Nepaisant to, 2020-aisiais panevėžiečiai nudžiugino puikiais rezultatais.

Stabilūs rezultatai

Per paskutinius kelis sezonus krepšinio aistruoliai jau įprato prie sėkmingo „Lietkabelio“ komandos žaidimo. 2020-aisiais reprezentacinė miesto ekipa iškovojo prizines vietas dviejuose turnyruose.

Vasario mėnesį „Lietkabelis“ dalyvavo Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalinio ketverto varžybose, kurių pusfinalyje nusileido Kauno „Žalgiriui“, o kovoje dėl trečiosios vietos įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

Pasaulinė sveikatos organizacija kovo mėnesį paskelbė pasaulinę naujojo koronaviruso pandemiją. LKL valdybos sprendimu, dėl nenugalimų jėgų aplinkybių 2019–2020 metų „Betsafe-LKL“ čempionatas buvo nutrauktas anksčiau laiko ir galutinė komandų rikiuotė paskelbta pagal rezultatus po 24-ojo pirmenybių reguliariojo sezono turo.

Čempionato nugalėtoju buvo paskelbtas Kauno „Žalgiris“, o vicečempionu – Vilniaus „Rytas“. Trečioji vieta atiteko Panevėžio „Lietkabeliui“.

Po pertraukos 2020-aisiais panevėžiečiai vėl dalyvavo Europos taurės krepšinio turnyre.

Pirmasis trofėjus

Puikiai metai susiklostė reprezentacinei miesto futbolo komandai „Panevėžys“. Vos antrą sezoną stipriausioje šalies lygoje rungtyniavęs kolektyvas džiaugėsi įspūdingu laimėjimu.

„Aukštaitijos“ stadione vykusiose Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalo rungtynėse susitiko „Panevėžio“ ir Marijampolės „Sūduvos“ klubai. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1. Susitikimą po pratęsimo ir baudinių serijos laimėjusi „Panevėžio“ komanda iškovojo ne tik garbingą trofėjų, bet ir kelialapį į UEFA Europos konferencijų lygos turnyrą.

Didžioji dauguma futbolininkų, gynusių miesto komandos garbę, liko klube ir jam atstovaus 2021-aisiais metais.

„Sezono antroje pusėje ekipa demonstravo gerą žaidimą, todėl komandos vadovai stengėsi išsaugoti kuo daugiau futbolininkų. Sudėtis dar pasipildys vienu kitu žaidėju, bet komandos branduolys sezonui jau suformuotas“, – sakė „Panevėžio“ direktorius Bronius Vaitiekūnas.

Perrašė istoriją

Lietuvos stalo teniso asociacijos vykdomojo komiteto sprendimu šalies vyrų bei moterų čempionatai dėl koronaviruso pandemijos baigti anksčiau laiko. „Montuotojo“ vyrų stalo teniso komanda praėjusiame sezone laimėjo visus 15 žaistų susitikimų ir buvo paskelbta šalies čempione. Panevėžio „Montuotojo“ garbę gynė Paulius Gūra, Valdas Martinkus, Jokūbas Biveinis bei legionierius iš Baltarusijos Vladislavas Ruklecovas.

Lietuvos komandiniame aukščiausiosios lygos vyrų stalo teniso čempionate šeštą kartą iš eilės „Montuotojas“ tapo stipriausia šalies ekipa.

Per visą šalies čempionatų istoriją to nepavyko padaryti nė vienai kitai mūsų šalies komandai. Iki šiol penkis kartus iš eilės Lietuvos čempione buvo pavykę tapti Vilniaus „Elektrono“ komandai, kuri triumfavo 1975–1979 metų sezonais.

Panevėžiečiai per šešerius metus Lietuvos aukščiausiosios lygos čempionate, įskaitant ir pasibaigusį sezoną, sužaidė 100 susitikimų, iš kurių laimėjo net 96.

„Per keletą metų išsiugdėme nugalėtojų mentalitetą. Viena iš sėkmingo žaidimo priežasčių – labai draugiškas ir darnus mūsų kolektyvas“, – reziumuodamas sėkmingą sezoną „Sekundei“ sakė komandos vadovo pareigas nuo 2005 metų ėjęs Valerijus Rezanovas.

„Montuotojo“ komandos atgimimas prasidėjo 2013 metais. Tada ši ekipa užėmė pirmąją vietą šalies antrosios lygos pirmenybėse ir iškovojo teisę rungtyniauti aukštesniame divizione.

2014 metai panevėžiečiams taip pat buvo sėkmingi. „Montuotojo“ komanda triumfavo Lietuvos pirmosios lygos pirmenybėse ir iškovojo kelialapį į aukščiausiąją lygą.

Stipriausiųjų šalies komandų grupėje 2015 metais „Montuotojas“ nustebino stalo teniso specialistus ir tapo Lietuvos čempionu.

Nuo tada tęsėsi „Montuotojo“ komandos dominavimas ir ji visuomet tapdavo stipriausia Lietuvoje. Per pastaruosius šešerius metus „Montuotojo“ komandos sudėtyje visus šešis kartus šalies čempionu tapo vienintelis P. Gūra. Penkis sykius aukso medalį iškovojo V. Martinkus.

Motokrosininkų pergalės

Sėkmingai šalies motokroso sezoną baigė panevėžiečiai. Paskutiniame Lietuvos taurės etape, vykusiame Tytuvėnuose, „Semos“ komanda tapo nugalėtoja, o bendroje sezono įskaitoje liko antra, aplenkusi trečiąją vietą užėmusią kitą miesto komandą – „MBP Motocross Team“.

Susumavus visų keturių etapų rezultatas, Lietuvos taurės laimėtojais tapo Tytuvėnų „Sphagnum“ komanda. Kitas dvi prizines vietas užėmė Panevėžio miesto komandos. Antroje vietoje liko „Semos“ kolektyvas, o trečioje – „MBP Motocross Team“.

Šalies motokroso čempionate, kur varžėsi 24 komandos, buvo surengti penki etapai. Lietuvos čempionato aukso medalius iškovojo Panevėžio „MBP Motocross Team“ kolektyvas, o kita miesto komanda „Sema“ liko ketvirta.

„Semos“ komandos vadovas Almantas Stepukas teigė, kad sezonas kolektyvui buvo sėkmingas.

„Šiemet dėl koronaviruso pandemijos sezonas buvo trumpesnis, ne visos planuotos varžybos įvyko, be to, buvo sunkiau joms pasiruošti. Nepaisant visų problemų, komanda pasirodė sėkmingai. Esant didelei konkurencijai šalies čempionate tarp visų komandų likome ketvirti, o Lietuvos taurės varžybose – antri“, – „Sekundei“ sakė A. Stepukas.

Tapo čempionais

Panevėžio „Olimpo“ komanda puikiai pasirodė šių metų Lietuvos ledo ritulio veteranų čempionate. Šiauliuose vykusiose finalo ketverto varžybose panevėžiečiai užtikrintai laimėjo tiek pusfinalio, tiek finalo rungtynes ir tapo šalies čempionais.

Septintajame Lietuvos ledo ritulio veteranų čempionate varžėsi šeši kolektyvai, suskirstyti į dvi grupes. Savo grupėje panevėžiečiai pasiekė dvi užtikrintas pergales ir užėmė pirmąją vietą. Pusfinalyje „Olimpas“ devynių įvarčių skirtumu 11:2 sutriuškino Plungės ledo ritulio klubą, o finale 4:0 nugalėjo „Kaunas Hockey“ ekipą ir trečią kartą iškovojo Lietuvos veteranų ledo ritulio čempionato aukso medalius.

„Vasario 10 dieną sukako dvidešimt metų, kai Panevėžio komanda pradėjo savo gyvavimą. Šio jubiliejaus proga norime kuo geriau pasirodyti šalies veteranų čempionate. Prieš ketverius metus „Olimpui“ pavyko iškovoti pirmąją vietą Lietuvos veteranų čempionate. Stengsimės tą laimėjimą pakartoti ir šiais mums įsimintinais metais“, – prieš finalo ketverto varžybas „Sekundei“ sakė „Olimpo“ veteranų komandos vadovas Artūras Blažinskas.

Kiti pasiekimai

Jau eilę metų Panevėžio klubas „Dviračiai“ organizuoja įvairias varžybas, kuriose susirenka itin gausus dalyvių būrys. Didelio populiarumo sulaukė antrą kartą Panevėžio rajone, Naujamiestyje, vykęs Lietuvos kalnų dviračių maratonas, kurį organizavo klubas „Dviračiai“. Šiame renginyje dalyvavo keli šimtai dviratininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių.

Dar vienas didelio susidomėjimo sulaukęs „Dviračių“ klubo organizuojamas renginys – Panevėžio dviračių kroso taurė. Penktus metus iš eilės vykusiose varžybose – dviračių šventėje gali dalyvauti visi norintys, nuo jauniausio iki senjoro, įvairaus pajėgumo dalyviai. Nepaisant trumpo sezono, įvyko dviračių MTB, plento, cyclo-cross dviračių lenktynės.

Šiemet jau 52-ą kartą buvo surengtas tradicinis Senvagės bėgimas, sulaukęs didelio populiarumo.

Puikių rezultatų panevėžiečiai pasiekė ir asmeninėse rungtyse.

Prestižinėse ISL plaukimo lygos varžybose net trys panevėžiečiai atstovavo „Energy Standard“ komandai. Įspūdingus rezultatus demonstravęs Danas Rapšys Budapešte 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje užfiksavo 3 min. 35.49 sek. laiką ir beveik 2 sek. pagerino geriausią šio sezono rezultatą pasaulyje.

Klaipėdoje tris dienas vykusiame 2020 metų atvirajame Lietuvos plaukimo čempionate varžėsi per 220 plaukikų. Geriausiu čempionato plaukiku pripažintas Andrius Šidlauskas, o antroji vieta atiteko Simonui Biliui.

Geriausiais šių metų Lietuvos dviratininkais išrinkti Europos jaunimo (iki 23 metų) treko čempionato daugiakovėje (omniume) bronzos medalį iškovojusi Olivija Baleišytė ir Europos treko čempionato sprinto rungtyje taip pat bronzą pelnęs Vasilijus Lendelis. Jie nugalėjo Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) surengtuose 2020 metų šalies dviračių sporto apdovanojimuose.

Įspūdingą Lietuvos rekordą pasiekė 34 metų Marius Vyšniauskas. Jis Lietuvos čempionu tapo jau 17 kartą ir pagerino iki tol kauniečiui Vitalijui Subačiui priklausiusį Lietuvos rekordą. Vaida Masiokaitė tapo Lietuvos čempione svorio kategorijoje iki 64 kg.

Šalies triatlono čempionate puikiai pasirodė panevėžiečiai. Lukas Prokopavičius olimpinėje distancijoje tapo nugalėtoju. Pusę olimpinės distancijos merginų grupėje greičiausiai įveikė ir varžybų nugalėtoja tapo dar viena R. Sargūno sporto gimnazijos auklėtinė – Ugnė Paurytė.

Gerų rezultatų 2020-aisiais metais pasiekė ir kitų sporto šakų atstovai.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis pasidžiaugė, kad praėję metai sportininkams buvo sėkmingi.

„Jau įpratome prie miesto sportininkų pergalių. Praėjusiais metais turėjome kuo pasidžiaugti, nors dėl pandemijos kai kurie suplanuoti renginiai negalėjo įvykti. Tikiu, kad 2021-aisiais atletai taip pat džiugins puikiais rezultatais ir suteiks sporto aistruoliams daug teigiamų emocijų“, – „Sekundei“ sakė J. Jasiukaitis.