Į statistiką įtraukiami ir be testo šeimos gydytojų patvirtinti COVID-19 atvejai

Į statistiką įtraukiami ir be testo šeimos gydytojų patvirtinti COVID-19 atvejai

Į bendrą statistiką nuo trečiadienio įtraukiami ir be testo šeimos gydytojų patvirtinti COVID-19 atvejai, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Per praėjusią parą patvirtinti 1232 nauji COVID-19, 54 iš jų nustatyti šeimos gydytojų be testo“, – teigė įstaigos atstovė Justina Petravičienė.

Pasak jos, į statistiką įtraukti ir senesni duomenys apie užsikrėtusiuosius, kurie į e.sveikatą šeimos gydytojų buvo suvesti nuo naujosios tvarkos įsigaliojimo datos.

„Užbaigėme visus programavimo darbus, kuriuos reikėjo atlikti tam, kad iš e.sveikatos sistemos būtų gautas duomenų srautas, kai COVID-19 liga patvirtinta ne atlikus testą, bet ją diagnozavus šeimos gydytojui“, – teigė NVSC atstovė.

„Atvejai įtraukti į tų dienų statistiką, kada nurodyta diagnozės data. Papildomai įtraukta apie 2,1 tūkst. žmonių, kuriems be testo buvo nustatytas užsikrėtimas“, – pridūrė ji.

Naujoji tvarka, kai COVID-19 ligą šeimos gydytojas gali diagnozuoti be testo, įsigaliojo nuo gruodžio 8 dienos.

Tokia diagnozė nustatoma, kai žmogui pasireiškia COVID-19 ligai būdingi simptomai per 14 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju, kuriam liga patvirtinta testu, dienos.

„Visų pirma, duomenų atidavimui turėjo pasiruošti Registrų centras ir, tik jam atlikus atitinkamus programavimo darbus, tokių duomenų gavimą galėjo užsitikrini NVSC, atlikęs pakeitimus informacinėje sistemoje“, – kalbėjo J. Petravičienė.

Pasak jos, dauguma šių žmonių jau yra pasveikę.

Duomenis apie užsikrėtimo atvejus iš e.sveikatos renka NVSC ir juos perduoda Statistikos departamentui.

Statistikos departamento trečiadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 172 tūkst. 60 žmonių, 110 tūkst. 451 asmenys pasveiko, 57 tūkst. 823 – tebeserga.

Nuo koronaviruso šalyje mirė 2514 žmonių.

Komentarai

  • O kaip kitaip, jei gydymas vykdomas nuotoliniu būdu. Apsidraudžia

    • Atsakyti
  • Jeigu nustato ir patvirtina kad serga tai gali ir išduoti pažymą kad neserga išvykstant į kitą valstybę. O gal medykai nesugeba nustatyti kad neserga. Juokinat

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų