I. Stulgaitės-Kriukienės nuotr.

Benamių likimu susidomėjo ir aplinkosaugininkai

Benamių likimu susidomėjo ir aplinkosaugininkai

Skaitytojo pasiūlyta tema

Neatleistinas vandalizmas ar natūralioji atranka – tokią mįslę šį ketvirtadienį teko narplioti aplinkosaugininkams, kai vienas neabejingas panevėžietis, pamatęs prie Bendruomenių rūmų išdraskytus kregždžių lizdus ir išsigandusius jauniklius, pranešė apie galimą barbariškumo atvejį.

Vyras teigia, kad yra liudininkų, kurie matė, kaip buvo draskomi ant Bendruomenių rūmų sienų kregždučių sulipdyti lizdai.

Pačios įstaigos darbuotojai iš pradžių puolė tvirtinti, esą jau daugiau kaip du dešimtmečius kregždės yra jų kaimynės ir niekam nekiltų ranka draskyti jų namelių su neseniai išsiperėjusiais jaunikliais.

Visgi vėliau pradėjo vidinį tyrimą.

Vaizdas pravirkdė

Kaip pasakojo į „Sekundės“ redakciją paskambinęs panevėžietis Darius, šį trečiadienį, darbo dienos pabaigoje su šuneliu pasivaikščioti išėjęs prie Bendruomenių rūmų, nustėro išvydęs keistai besielgiančias kregždutes.

Priėjęs arčiau, jis pamatė išties abejingų nepaliekantį vaizdą: kregždučių lizdai išdraskyti, o juose buvę mažyliai, sutūpę ant palangės, gailiai piepsi.

Mažyliams padėti negalinčios kregždutės tik beviltiškai suko ratus aplink išgriautus savo namus.

„Suprantu, nemalonu, kai paukščiai apdergia visas palanges, bet ar dabar metas draskyti lizdus, kai kregždės ką tik išperėjo mažylius? Galima buvo tą padaryti ankstyvą pavasarį, kai tik lipdė lizdus, arba rudenį, kai mažyliai jau paaugę ir išskridę. Suprasčiau, kad galbūt vienas lizdelis galėjo nukristi pats, bet dabar matyti, kad išdraskyti visi lizdai“, – pasibaisėjęs pasakojo Darius.

Jis sako matęs jau išdraskytus lizdus, tačiau, pasak Dariaus, yra liudininkų, regėjusių, jog barbarišką darbą atliko vienas vyriškis.

Visą straipsnį skaitykite birželio 9 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Galerija

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų