Panevėžio mokslo ir technologijų parkui nesiseka surasti ilgametį nuolatinį vadovą. Šįkart paskelbtas konkursas sudomino kartą prie įstaigos vairo jau stovėjusį S. Zaurą.

Bandys bristi į tą pačią upę

Bandys bristi į tą pačią upę

 

Panevėžio mokslo ir technologijų parkas (PMTP) sustabdė planuotą konkursą dėl naujo vadovo, pakoregavo pastarojo pareigybių aprašymą ir vėl kviečia pretendentus varžytis iš naujo. Pasinaudoti kvietimu ryžosi ir Saulius Zaura, buvęs parko vadovas, šių pareigų netekęs po įstaigoje atlikto Savivaldybės audito.

„Pirmasis konkursas neįvyko, nebuvo jokių pretendentų. Iš pradžių žiūrėjau iš šalies, bet dabar ir pats nusprendžiau dalyvauti, reikia gelbėti parką“, – aiškino prieš porą metų iš PMTP direktoriaus pareigų atleistas S. Zaura.

Jis parkui vadovavo nuo 2008-ųjų, tačiau įstaigos dalininkai – Kauno technologijų universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas bei Panevėžio savivaldybė tuomečio direktoriaus veiksmuose pasigedo dėmesio mokslui. Po audito paaiškėjo, kad įstaiga neatlieka tokių funkcijų, dėl kokių buvo įsteigta.

Parkas turėjo plėtoti aukštąsias technologijas ne tik Aukštaitijos sostinėje, bet ir visame regione. Per jį Panevėžyje turėjo viena po kitos kurtis inovatyvios įmonės, o miestas išgarsėti kaip mokslo ir naujųjų technologijų lopšys.

Tokia milijonus litų Europos Sąjungos paramos kainavusi vizija pasirodė likusi tik popieriuje. Įstaigos veiklos auditą atlikę Savivaldybės kontrolieriai konstatavo, kad Panevėžio mokslo ir technologijų parko veikla nerezultatyvi, neatitinka iškeltų tikslų. Užuot orientavęsis į aukštųjų technologijų kūrimą, jis atliko nekilnojamojo turto agentūros funkcijas – nuomojo patalpas ir dargi pigiau nei rinkos kaina, tuo piktindamas nekilnojamojo turto plėtotojus.

Koregavo reikalavimus

Atleidus S. Zaurą, po kurio laiko PMTP vadovauti stojo Dovydas Karosas. Bet ir šis vadovas rudenį netikėtai pateikė prašymą atleisti jį iš pareigų.

„Sekundės“ kalbintas D. Karosas savo sprendimo nekomentavo, esą tai nieko jau nebepakeistų. Pašnekovas neatskleidė, ar išeina dėl asmeninių, ar kitų priežasčių. Direktorius įstaigoje dirbs dar iki sausio 31-osios.

„Dabar iki sausio 7-osios laukiamos pretendentų į direktoriaus vietą paraiškos, paskui vyks atrankos. Pretendentus vertins komisija iš Panevėžio savivaldybės ir KTU Panevėžio filialo atstovų. Iš pradžių terminas teikti paraiškas buvo iki gruodžio 3-iosios, bet konkursą teko sustabdyti ir pakartoti iš naujo“, – aiškino D. Karosas.

Tokios kliūtys, anot jo, atsirado dėl iškilusios būtinybės pakoreguoti pareigybės aprašymą.

Dabar jau žino

Reikalavimai būsimajam vadovui ganėtinai nustebino konkurse dalyvauti pasiryžusį S. Zaurą. Jam keista, kad PMTP vadovauti nebereikia ne tik daktaro, bet ir magistro laipsnio.

Paklaustas, kodėl pats sugalvojo grįžti į senąsias pareigas, S. Zaura teigė nutolęs nuo mokslo srities. Per dvejus pastaruosius poilsio metus pašnekovas dirbo su bepiločiais orlaiviais – kūrė trimačius vaizdus skenuodamas ir fotografuodamas.

„Gal anksčiau ir trūko dėmesio mokslui. Bet esu dirbęs tą darbą, tad žinau, ko reikia, ko trūksta, kaip tai daryti – telieka pažymėti griovį ir kasti“, – vėl bristi į tą pačią upę nusiteikęs buvęs direktorius.

Kiek šiuo metu gauta paraiškų į siūlomas pareigas, neatskleidžiama.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų