Bandomojo projekto mokykloje rezultatai bus vertinami kitą savaitę

Bandomojo projekto mokykloje rezultatai bus vertinami kitą savaitę

Bandomojo projekto sostinės mokykloje, kai masiškai testuojant pradinukus jie grąžinti į klases, rezultatai bus vertinami kitą savaitę, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Anot jos, po šių rezultatų tikėtina, jog eksperimentas plėsis ir į kitas ugdymo įstaigas, o kaupinių tyrimų metodas bus imtas taikyti plačiau.

„Tikėtina. Diskutuosime apie eksperimento rezultatus jau kitą savaitę, nelaukdami savaitės pabaigos. Žiūrėsime, kokie sprendimai ir kokia seka galėtų būti įgyvendinti, jeigu iki pat pabaigos baigę eksperimentą galėsime konstatuoti, kad viską, ką buvome užsibrėžę, viską pasiekėme ir viskas veikia puikiai ir, galbūt ko dar reikia, kad šis metodas būtų taikomas platesniu mastu“, – trečiadienį per spaudos konferenciją sakė Vyriausybės vadovė.

Vis dėlto ji atkreipė dėmesį, kad šiuo metu vaikų darželiuose nustatomas ne vienas užsikrėtimo COVID-19 atvejis, tad pradėjus veikti ir pradinėms mokykloms, sergamumo rizika reikšmingai padidėtų.

„Mums svarbu įsitikinti, kad algoritmas, kurį susikūrėme bendradarbiaudami su Vilniaus miesto savivaldybe ir išbandydami vienoje Vilniaus mokykloje, veikia. Ir jei jis veikia, apie mokyklų atidarymą mes galime kalbėti gerokai saugiau“, – kalbėjo ji.

Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės sprendimu, kontaktinis pradinukų ugdymas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje atnaujintas šią savaitę, prieš tai moksleivių ir pedagogų šeimas patikrinus dėl koronaviruso kaupinių tyrimu metodu. Bandomąjį projektą Vyriausybė trečiadienį pratęsė iki kovo 7-osios.

Pakartotiniai mokytojų ir moksleivių tyrimai numatyti šią savaitę.

Šis metodas taikomas tiriant iškart kelis asmenų grupės mėginius. Jei tyrimas teigiamas, kiekvienas žmogus pakartotinai tiriamas atskirai.

Premjerė pabrėžė, kad šis metodas taikomas ir keliose sostinės įmonėse, o pasitvirtinus jo efektyvumui, tokie tyrimai bus plečiami.

„Manau, yra tikimybė, kad tai bus iš tokių reikšmingiausių testavimą, ypač dideliuose kolektyvuose, leidžiančių padidinti sprendinių“, – tvirtino ji.

Vyriausybės karantino švelninimo plane numatyta, kad pradinukai gali grįžti prie mišraus ugdymo klasėse, kai sergamumas COVID-19 šalyje pasiekia 150–200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites, o teigiamų testų dalis sudaro 4–10 procentų. Vėliau, gerėjant rodikliams, palaipsniui numatytas abiturientų ir kitų moksleivių grįžimas į klases.

Šiuo metu sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekia 247 atvejus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų