P. Židonio nuotr.

Baltoji karalienė skelbia Kalėdų laukimo pradžią (foto galerija)

Baltoji karalienė skelbia Kalėdų laukimo pradžią (foto galerija)

Su pirmosiomis snaigėmis ir šaltuku atkeliauja gražiausios žiemos šventės. Jau tapo tradicija paskutinį lapkričio savaitgalį įžiebti pagrindinę miesto Kalėdų eglę.

Dėl pandemijos šįkart eglutės įžiebimo šventė buvo be įprasto šurmulio, imbierinių meduolių kvapo, kūrybingų nykštukų dirbtuvėlių ir pasakų. Panevėžiečiai šventę buvo kviečiami stebėti jaukiai įsitaisius prie savo mobiliųjų įrenginių iš namų. Nors techninių trikdžių išvengti nepavyko, internetu eglutės įžiebimą stebėjo keli tūkstančiai žmonių. Tačiau nemažai drąsuolių, nepabūgę nei šaltuko, nei siaučiančio COVID-19, plūstelėjo į šventiškai pasipuošusią Laisvės aikštę.
Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, į Laisvės aikštę atvykęs kartu su Kalėdų seneliu paspirtukais, sveikindamas panevėžiečius su artėjančiomis gražiausiomis žiemos šventėmis, linkėjo kitais metais toje pačioje vietoje susitikti jau be kaukių.
„Tokios šventės, kai eglutę tenka įžiebti nuotoliniu būdu, dar neturėjome. Bet tikimės, kad tai bus pirmas ir paskutinis kartas. Mano didžiausias noras Kalėdų seneliui, kad kitais metais įžiebtume eglutę be kaukių, kad būtų linksmi veidai ir kalėdinė nuotaika. Bet ir šiemet nei virusas, nei pandemija nesutrukdys susikurti šiltą, šviesią kalėdinę nuotaiką savo namuose ir savo širdyse. Linkiu malonaus kalėdinio laukimo, sveikatos šiuo nelengvu metu“, – linkėjo miesto meras R. M. Račkauskas.
Kartu su Kalėdų seneliu jis įžiebė gražuolę šių metų žaliaskarę. Elegantiška 18 metrų aukščio eglė suspindo tūkstančių švieselių – jos puošybai buvo panaudota per 66 tūkst. šviesos diodų.
O Kalėdų senelis pakvietė visus įžiebti savo vidines lemputes – kad kiekvieno širdis spinduliuotų kalėdinę nuotaiką. Labiausiai Kalėdų senelio laukę vaikai išgirdo ir jo pažadą – tą stebuklingą naktį su dovanomis aplankyti visus.

Stebėjo gyvai

Nors panevėžiečių buvo prašoma būti sąmoningais ir nesibūriuoti prie eglutės dėl visų saugumo, nemažai žmonių panoro eglutės įžiebimo ceremoniją stebėti gyvai. Kiek atokiau nuo eglutės stovėjusi Živilė Lukošiūnė kartu su vyru Tomu ir sūneliu Herkumi atviravo, kad čia atėję tik dėl sūnaus, kuris labai laukia Kalėdų.
„Visi dėvime kaukes ir laikomės atstumų. Manau, kad parduotuvėje didesnė rizika užsikrėsti nei čia. Nesinori, kad korona kaip koks Grinčas pavogtų Kalėdas. Kai aplinkui tokia niūruma ir visi sėdime užsidarę savo namuose, smagu bent trumpam išeiti pasivaikščioti po taip gražiai papuoštą Laisvės aikštę. O ir eglutė šiemet nuostabi“, – kalbėjo Živilė.
Vis tik ji pripažįsta, kad Kalėdos ir jų namuose bus kitokios. Įprastai per gražiąsias žiemos šventes jie aplankydavo tėvus ir senelius. Tačiau panašu, kad šiemet švenčių scenarijus bus kitoks.
„Tikriausiai Kūčios bus pas mano tėvus, su kuriais susitinkame dažnai, o kelionių pas vyro tėvus ir senelius teks atsisakyti. Kalbama, kad kaip ir per Velykas gali būti ribojamas išvažiavimas iš miestų. Be to, šiek tiek nerimo yra dėl vis prastėjančios sergamumo situacijos“, – pripažįsta Ž. Lukošiūnė.
Gyvai stebėti eglutės įžiebimo į Laisvės aikštę atėjusi Elvyra Dundulienė neslėpė, kad nėra gerai susidraugavusi su išmaniosiomis technologijomis. Be to, stebint eglutės įžiebimą per kompiuterio ekraną nepajusi tos tiesiog ore sklandančios Kalėdų dvasios.
„Be galo graži mūsų eglutė, tarsi karalienė, nužengusi iš pasakos. O kai ji taip nutvieskė savo šviesomis viską aplinkui, net gera ir širdyje paliko. Šiuo sunkiu metu labai trūksta šviesos ir teigiamų emocijų, deja, to per kompiuterį pajausti nepavyks“, – šypsosi Elvyra.
Pasigrožėti kalėdinės eglės iškilmingu rūbu panevėžiečiai galės iki pat sausio vidurio. O įvairių kalėdinių pramogų miesto kultūros įstaigos pasiūlys virtualiai  www.kaledospanevezyje.lt puslapyje.

Galerija

Komentarai

 • Toks kerintis grožis, kad ir aš neišturėjau, nusileidau iš debesies pasidžiaugti 🙂

 • MYLIU PANEVĖŽĮ ! ! !

 • Pagaliau Panevėžyje GRAŽIAUSIA eglutė! Balta Pasaką. Didžiuojuosi, savo miestu!

 • Nerealus grožis. Myliu Savo miestą!

  • Atsakyti
  • Bučkiai savo mylimam Panevėžiui 🙂 🙂 🙂
   Geriausias miestas pasaulyje ! Gryžau iš emigracijos ir nebenoriu niekur važiuoti.

 • grazi aikste ir egle!Drauge is Norvegijos pamacius nuotrauka pakomentavo“kaip Dubajuj!“

Rodyti visus komentarus (6)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų