Baltijos sesės traukiasi iš Rusijos glėbio

Baltijos sesės traukiasi iš Rusijos glėbio

Baltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatoriai per artimiausias savaitės planuoja informuoti rusiją ir Baltarusiją apie nepratęsiamą bendros su šiomis šalimis elektros sistemos sutartį (BRELL) ir pasitraukimą iš rusiškos elektros sistemos 2025 metų vasarį, trečiadienį pranešė Energetikos ministerija.

„Artimiausiomis savaitėmis Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos operatoriai informuos kitas sutarties šalis apie bendrą sprendimą nepratęsti BRELL sutarties ir pasitraukti iš IPS/UPS sistemos 2025 metų vasarį“, – teigiama pranešime.
Trečiadienį Latvijos pajūrio kurorte Jūrmaloje susitikę už energetiką atsakingi Lietuvos, Latvijos ir Estijos ministrai – Dainius Kreivys, Kasparas Melnis ir Kristenas Michalas pareiškė, kad Baltijos šalys yra visiškai pasirengusios sinchronizavimui su žemyninės Europos elektros tinklais kitų metų vasarį.
„Įvertinę pažangos ataskaitą, ministrai konstatavo, kad pasirengimas Baltijos šalių elektros energijos sistemos sinchronizacijai vyksta pagal planą“, – teigiama Energetikos ministerijos pranešime.
Susitikime taip pat aptarti Baltijos šalių nacionaliniai energetikos ir klimato kaitos planai, atsinaujinančios energetikos plėtra ir skatinimo priemonės.
Ministrai aptarė ir energetikos politikos tikslus iki 2040 metų, infrastruktūros atsparumo didinimo klausimus bei galimus Inčukalno požeminės dujų saugyklos eksploatavimo reguliavimo pakeitimus.
Apie nepratęsiamą BRELL sutartį Baltijos šalys rusijai ir Baltarusijai turi pranešti iki rugpjūčio 7 dienos – likus pusmečiui iki numatyto sinchronizavimo su žemynine Europa.
Pernai rugpjūtį Lietuvos, Latvijos ir Estijos premjerai pasirašė deklaraciją, kuria įsipareigojo iki 2025 metų vasario sinchronizuoti Baltijos šalių elektros tinklus su Vakarų Europa. Gruodį tai įtvirtinta Europos Komisijos (EK) bei už energetiką atsakingų Baltijos šalių ir Lenkijos ministrų deklaracijoje.
Anksčiau sinchronizuotis su žemynine Europa buvo numatyta iki 2025 metų pabaigos.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų