V. Bulaičio nuotr.

„Baltija“ išvykoje sutriuškino Lietuvos čempionato lyderius

Savaitgalį vyko šalies salės futbolo čempionato priešpaskutinis, septynioliktasis, turas. Praėjusių metų Lietuvos vicečempionė – Panevėžio „Baltija“ – išvykoje 9:3 sutriuškino Gargždų „Pramogų-SC“ komandą.

Iki šio turo gargždiškiai rikiavosi pirmoje turnyro lentelės vietoje ir labai rimtai pretendavo į aukso medalius.

Žemaitijoje „Pramogos-SC“ priėmė Panevėžio „Baltijos“ klubą, tačiau vertėsi be dviejų lyderių Karolio Urbaičio ir Valdo Pocevičiaus. Pirmajame kėlinyje lygos lyderiams pavyko laikytis sėkmingai ir jie netgi buvo išsiveržę į priekį po dviejų praleistų įvarčių. Poilsio komandos išėjo esant taikiam rezultatui – 3:3.

Visgi po pertraukos A lygoje patirties sukaupę „Baltijos“ veteranai smogė galingai ir nesulaukė atsako – rungtynės baigėsi svečių pergale 9:3. Tai buvo tik trečiasis gargždiškių pralaimėjimas, bet jis gali tapti lemiamu, nes jie nuo „Vyčio“ dabar atsilieka vienu tašku.

Nors į Gargždus panevėžiečiai vyko devyniese, bet aikštėje kovoje vos septyniese: vartininkas Aidas Skeiverys ir šeši aikštės žaidėjai. Dėl traumų aikštėje visiškai nepasirodė Domantas Nebilevičius ir Gytis Žilinskas.  Šiame sezone „Baltijos“ komanda iki tol išvykose nebuvo iškovojusi nė vienos pergalės. Laimėję susitikimą šešių įvarčių skirtumu, „Baltijos“ salės futbolininkai atsirevanšavo varžovams už pralaimėjimą pirmajame rate Panevėžyje 5:7.

Tris įvarčius šalies vicečempionų komandai pelnęs Arūnas Šteinas rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše pakilo į pirmąją vietą. Dabar „Baltijos“ žaidžiančiojo trenerio sąskaitoje – 21 įvartis. Panevėžietis trimis įvarčiais lenkia antroje vietoje esantį gargždiškį Karolį Urbaitį. Po 17 įvarčių šiame sezone pelnė Aurimas Skurdelis („Koralas“), Eisvinas Utyra („Vikingai“) ir Valdas Pocevičius („Pramogos-SC“).

Tiesa, A. Šteinas jau nebegalės šiame sezone padidinti savo įvarčių kraičio. Panevėžietis Gargžduose buvo nubaustas geltona kortele ir negalės padėti „Baltijos“ ekipai paskutiniame čempionato mače Jonavoje su vietos „Vikingais“.

„Baltijos“ komandos vyriausiasis treneris Aurelijus Vekerotas po pergalės Gargžduose  negailėjo šiltų žodžių savo auklėtiniams.

„Sužaidėme geriausias šio sezono rungtynes ir vienas iš geriausių per visą komandos gyvavimo istoriją. Futbolininkai drausmingai laikėsi žaidybinio plano ir rungtyniavo taip, kaip buvome sutarę prieš rungtynes. Antrajame kėlinyje puikiai pavyko realizuoti progas. Visi žaidėjai žaidė pasiaukodami, puikiai vartus gynė komandos veteranas A. Skeiverys. Dabar viskas mūsų pačių rankose. Jeigu pavyks laimėti paskutines rungtynes Jonavoje prieš „Vikingus“, labai didelė tikimybė, jog iškovosime bronzos medalius. Šiam susitikimui ruošimės labai rimtai, nes tik pergalė leistų mūsų komandai trečią sezoną paeiliui tapti Lietuvos čempionato prizininke“, – „Sekundei“ sakė A. Vekerotas.

„Pramogos-SC“ paskutiniame ture susitiks su Vilniaus „Turbotransfers“ ekipa išvykoje, o „Vytis“ namuose surems ginklus su Klaipėdos „Koralu“, kuris pretenduoja į bronzos medalius. Klaipėdiečiai, lenkiantys „Baltiją“ dviem taškais, šeštadienį namuose 8:2 sutriuškino Vilniaus dailės akademijos (VDA) klubą.

„Betsafe-Fusal“ A lygos čempionatas beveik pasiekė finišo tiesiąją. Priešpaskutiniame turnyro ture pasikeitė lyderių pozicijos ir favoritais tapti nugalėtojais tapo Kauno „Vytis“.

Kauniečiai prieš šį turą nuo pirmaujančios Gargždų „Pramogų-SC“ komandos atsiliko dviem taškais ir laukė oponentų nesėkmės.

Čempionų titulą ginantys Mindaugo Grigalevičiaus auklėtiniai svečiuose susitiko su Jonavos „Vikingų“ klubu. Per pirmąsias 12 minučių aikštėje vykdo rezultatyvi ir įtempta kova – įmušti net šeši įvarčiai, o prieš pertrauką „Vytis“ pirmavo 4:2.

Visgi po pertraukos dominuojantis svečių puolimas neleido lygos naujokams prisivyti „Vyčio“, kuriems ši pergalė buvo dvigubai saldesnė dėl Gargžduose pasiekto rezultato.

Rungtynių statistika

„Pramogos-SC“ – „Baltija“ 3:9 (3:3)
Įvarčiai: 5 min. A. Šteinas (0:1), 8 min. G. Zaborskis (0:2), 13 min. T. Tamošauskas (1:2), 15 min. A. Staponka (2:2), 18 min. A. Jotko (3:2), 21 min. A. Šteinas (3:3), 23 min. M. Butėnas (3:4), 24 min. A. Šteinas (3:5), 25 min. G. Zaborskis (3:6), 29 min. M. Butėnas (3:7), 33 min. G. Zaborskis (3:8), 35 min. E. Stankevičius (3:9).

Šį sekmadienį „Baltija“ Jonavoje žais su „Vikingais“. Tai bus paskutinės panevėžiečių rungtynės šiame sezone. Pergalės atveju „Baltijai“ atsivertų realios galimybės pasidabinti bronzos medaliais. Panevėžiečių konkurentai į bronzos medalius „Koralo“ salės futbolininkai paskutines rungtynes žais Kaune su itin motyvuotu „Vyčio“ klubu, kuris pergalės atveju taps Lietuvos čempionu.

Kiti paskutinio šių metų čempionato turo susitikimai vyks sekmadienį, kovo 25 dieną. Šiame ture susitiks  Kauno „Vytis“ – Klaipėdos „Koralas“, Vilniaus „Turbotransfers“ – Gargždų „Pramogos-SC“, Vilniaus VDA – Mažeikių VIP,  Kauno „Inkaras“ – „Vievio žiedas“.