Balandį į biudžetą nesurinkta beveik trečdalis planuotų pajamų

Balandį į biudžetą nesurinkta beveik trečdalis planuotų pajamų

Valstybės biudžeto pajamos balandžio mėnesį, preliminariais duomenimis, buvo apie 31,1 proc. (221 mln. eurų) mažesnės nei prognozuota ir apie 28,5 proc. (195 mln. eurų) mažiau nei 2019-ųjų balandį, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Kovo mėnesį biudžeto pajamos buvo 13,8 proc. (95,6 mln. eurų) mažesnės nei prognozuota ir 13,6 proc. mažesnės nei prieš metus.

„Kovo mėnesio rezultatus daugiausia lėmė įmonių likvidumo problemos, dėl ko jos naudojosi galimybe atidėti mokesčių mokėjimą, reikšmingesniam pajamų susitraukimui balandžio mėnesį įtakos jau turėjo ir prastesnis kovo mėnesio įmonių vykdytos veiklos rezultatas“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė V. Šapoka.

Pasak jo, per šių metų keturis mėnesius pajamų į valstybės biudžetą preliminariai gauta apie 10,5 proc. (beveik 300 mln. eurų) mažiau nei planuota ir apie 4,5 proc. (119 mln. eurų) mažiau nei pernai sausį-balandį.

V. Šapokos teigimu, siekiant palengvinti verslo padėtį šiuo metu yra atidėta mokesčių už daugiau kaip 330 mln. eurų beveik 200 tūkst. verslo subjektų – tiek įmonių, tiek individualia veikla besiverčiančių gyventojų.

„Kadangi yra didelis pajamų nesurinkimas, taip pat turime palaikyti ir skatinti ekonomiką, valstybė šiuo metu skolinasi. (…) Vidaus rinkoje nuo metų pradžios yra pasiskolinta 834 mln. eurų, su tarptautinėmis finansinėmis organizacijomis sudaryta sutarčių už 1,5 mlrd. eurų, išleistos dvi euroobligacijų emisijos už 2 mlrd. eurų“, – tvirtino V. Šapoka.

‘Iš viso yra pasiskolinta 4,3 mlrd. eurų, kad užtikrintume, jog tiek dengiant nesurenkamus mokesčius, tiek investuojant į ateitį, tiek mokant subsidijas verslui ir gyventojams, ižde nepritrūktų lėšų“, – sakė ministras.

Patvirtintos 2020 metų valstybės biudžeto pajamos (be ES lėšų) sudaro 9,548 mlrd. eurų, su ES lėšomis – 11,53 mlrd. eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų