Į avariją prie Panevėžio patekę ukrainiečiai vyko ieškoti darbo

Į avariją prie Panevėžio patekę ukrainiečiai vyko ieškoti darbo

 

Panevėžio rajone ketvirtadienio rytas pažymėtas masine avarija – susidūrė penki automobiliai, tarp jų – policijos mikroautobusas ir po Lietuvą važinėjančių ir darbo ieškančių ukrainiečių „Opel“.

Apie 8 val. kelyje Vilnius-Panevėžys į vilkiko galą atsitrenkė ukrainiečio vairuojamas lengvasis automobilis „Opel“. Per avariją žmonės nenukentėjo, tačiau vairuotojams nesutarus dėl kaltės, į nelaimės vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai.

Praėjus maždaug porai valandų nuo įvykio tebesiaiškinant avarijos aplinkybes, autostrada važiavusio vilkiko vairuotojas per vėlai pastebėjo kelyje stovintį policijos tarnybinį automobilį „VW Transporter“ su įjungtais švyturėliais ir puolė staigiai stabdyti. Tuo metu į jį trenkėsi iš paskos važiavęs kitas vilkikas. Smūgio nublokštas pirmasis vilkikas rėžėsi į tarnybinį policijos automobilį ir šis vertėsi ant stogo. Laimei, žmonių tuo metu „VW Transporter“ nebuvo.

Greitosios medikai į Respublikinę Panevėžio ligoninę išvežė abiejų vilkikų vairuotojus.

Laiminga nelaimė

Po gana grėsmingai atrodžiusios avarijos pirmojo techninio eismo įvykio dalyviai dar ilgokai stovėjo autostradoje. Vilkiko ir į jį iš galo atsitrenkusio „Opel“ vairuotojai pildė išsamias eismo įvykio deklaracijas. Jei šio darbo vyrai būtų ėmęsi iš karto ir nekvietę policijos, patys pripažįsta, viskas gal būtų pasisukę kitaip.

„Galėjome tik deklaracijas pildyti. Juk nieko čia tokio baisaus neįvyko, aš tiesiog važiavau pirma autostrados juosta ir į mane netikėtai iš galo įsirėžė automobilis. Bet esmė, kad jo vairuotojas – užsienietis, tad nusprendžiau kviestis pareigūnus“, – iš vilkiko su šiek tiek aplamdytu galu kabinos kalbėjo jo vairuotojas, varėniškis Tomas Bernotas.

Vyro teigimu, po to klostęsi įvykiai atrodė kaip iš trilerio.

„Trys pareigūnai kalbėjosi su mumis, kai pamatėme į orą pašokusią jų mašiną su visais šviečiančiais švyturėliais ir į šonus išsisklaidžiusius vilkikus. Laimė, policininkai buvo prie mūsų, o galėjo baigtis tikrai nelinksmai“, – pasakojo T. Bernotas.

Atvažiavo ieškoti darbo

Apstulbęs liko ir kartu su T. Bernotu vilkiko kabinoje eismo įvykio deklaracijas pildęs Ukrainos pilietis.

Jo trys kolegos, pasilikę prie gerokai aplamdyto „Opel“ automobilio, pasakojo į Lietuvą atvažiavę ieškoti darbo. Taip susibūrę į grupes ukrainiečiai važinėja Lietuvos per miestus ir siūlo savo pagalbą įvairioms įmonėms.

„Aš čia atvažiavau iš kolegos sudaužyto automobilio perimti žmonių. Važinėjam, ieškom darbo. Pats ką tik radau vairuotojo vietą Šiauliuose“, – pasakojo vienas ukrainiečių.

Kiti kartu buvę jo bičiuliai pasakojo darbų paieškomis Lietuvoje užsiimantys jau keletą dienų ir vis dar nesėkmingai. O nemalonus eismo įvykis jų tikslą nutolino dar mažiausiai dienai.

Komentarai

  • Ne viską parašėte, važiavau pro šalį kokie 100 m kraujo dėmės ir kailio gabalai vidury autoestrados.

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų