Aukštaitijos mūšyje – sudėtinga „Lietkabelio“ pergalė prieš „Juventus“

Puikiai vietiniame čempionate rungtyniaujantis Panevėžio „Lietkabelis“ (5/2) iškovojo jau penktą pergalę iš eilės. Šeštadienį Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) rungtynėse Nenado Čanako auklėtiniai išvykoje palaužė Utenos „Juventus“ (4/3) pasipriešinimą – 76:78 (17:20, 25:20, 16:16, 18:22).

Utenos ekipos žaidime nuo pat rungtynių pradžios pasipylė klaidos, o tai puikiai išnaudoję panevėžiečiai pirmavo užtikrintai – 2:10. Visgi, įpusėjus ketvirčiui, įsibėgėjo ir aikštelės šeimininkai. Ž. Skučo dvitaškis persvėrė rezultatą „Juventus“ ekipos naudai – 11:10. Atkaklų pirmąjį kėlinį laimėjo „Lietkabelio“ krepšininkai (17:20).

Bekompromisė kova tęsėsi ir antrajame ketvirtyje. Utenos klubo naujokas Jamelas Artis dvitaškiu su pražanga išvedė šeimininkus į priekį, bet jau kitoje atakoje rezultatą išlygino „Lietkabelio“ lyderis Kyle`as Vinalesas – 27:27. Antrąjį kėlinį sėkmingiau sužaidęs „Juventus“ klubas po pirmos rungtynių pusės turėjo nedidelį pranašumą (42:40).

Uteniškiai po pertraukos parbloškė „Lietkabelį“ spurtu 8:2 ir pradėjo tolti (50:42). Tuomet iniciatyvos ėmėsi K. Vinalesas – po įspūdingų Panevėžio klubo gynėjo metimų rezultatas tapo lygus (54:54). Utenos klubas ir prieš lemiamą ketvirtį išsaugojo trapų 2 taškų pranašumą (58:56).

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi kova taškas į tašką. Po V. Lipkevičiaus tolimo metimo svečiai pirmavo 4 taškais (62:66), bet J. Artis baudų metimais priartino Utenos ekipą (64:66). Likus žaisti kiek mažiau nei minutę, Bryantas Crawfordas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų (69:72), o netrukus jis užsidirbo ir pražangą. V. Lipkevičius realizavo taip pat vieną metimą, padidindamas „Lietkabelio“ persvarą iki 4 taškų (69:73). Kitoje atakoje uteniškiai užsidirbo pražangą puolime, tačiau lygiai taip pat kitoje aikštės pusėje prasižengė ir G. Masiulis. „Juventus“ bandė gelbėtis pražangomis, tačiau lemiamu momentu kiek tiksliau žaidė Panevėžio klubas.

„Juventus“: Žygimantas Skučas ir Martynas Gecevičius po 12, Jamelas Artis 11.

„Lietkabelis“: Kyle`as Vinalesas 20, Paulius Valinskas 15, Gytis Masiulis 14.