Poilsio Turkijos kurorte akimirka, kai skėčiai apsaugo ne tik nuo saulės, bet ir užtikrina privatumą nuo smalsaus drono žvilgsnio. A.Repšio nuotr.

Auksinis kadras – Panevėžio fotomenininkui

Auksinis kadras – Panevėžio fotomenininkui

Penktadienio vakarą Vilniaus Rotušės aikštėje iškilmingame renginyje išdalyti konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ apdovanojimai.

Išskirtinis įvertinimas šiemet atiteko septyniems šalies fotografamas, tarp jų – originaliomis, dronu darytomis nuotraukomis garsėjančiam panevėžiečiui Andriui Repšiui. Tarptautinė komisija „Auksiniu kadru“ įvertino kategorijai „Gyvenimas“ A. Repšio pateiktą nuotrauką. Joje užfiksuota poilsio Turkijos kurorte akimirka, kai skėčiai apsaugo ne tik nuo saulės, bet ir užtikrina privatumą nuo smalsaus drono žvilgsnio.

Devynioliktąjį kartą rengiamuose apdovanojimuose A. Repšys nėra naujokas. Šio fotografo darbai nuolat atsiduria tarp geriausiųjų. Jo įvertinimų kraitėje „Auksinis kadras“ – jau penktas.

„Auksiniai kadrai“ taip pat įteikti fotografams Sauliui Žiūrai, Tadui Kazakevičiui, Kęstučiui Vanagui, Ievai Budzeikaitei, Rolandui Parafinavičiui bei Ramūnui Danisevičiui.

Šiemet 123 fotografai iš visos Lietuvos konkursui pateikė daugiau nei 3700 nuotraukų. Konkurso laureatai bei „Auksinio kadro“ nominantai buvo renkami „Naujienų“, „Gyvenimo“, „Portreto“, „Kultūros ir pramogų“, „Kariuomenės“, „Sporto“, „Gamtos ir jos apsaugos“ ir „Serijų“ kategorijose.

Jas vertino tarptautinė komisija: profesionalūs fotografai Stefano Schirato (Italija), Sergey Maksimyšin (Rusija), Artūras Morozovas (Lietuva); žurnalo „Moteris“ vyr. redaktorė Ieva Rekštytė – Matuliauskė bei jaunojo kūrėjo premijos laureatė, režisierė Aistė Žegulytė.

Tarp geriausiųjų, pretenduojančių į „Auksinį kadrą“ buvo atrinkti keli A. Repšio darbai. Kategorijoje „Gamta“ – dronu daryta buvusio SSRS karinio poligono nuotrauka. Šioji vieta iki galo neišminuota, gamta nepaliečiama, o dronai dažnai praranda ryšį.

Į fotopasakojimų kategoriją atrinktas A. Repšio reportažas, kokio Lietuvoje dar niekas nėra išpildęs. Drono fotografiją pamėgęs menininkas pastaruosius metus iš aukštai stebėjo pašaliniams uždarą įkalinimo įstaigų gyvenimą.

Tarp „Auksinio kadro“ pateko ir kito panevėžiečio, garsaus fotomenininko Stasio Povilaičio fotografiją iš tarptautinių galiūnų varžybų. Joje užfiksuota akimirka, kai pasaulio rąstų kėlimo čempionate rungties nugalėtoją iš Australijos sveikina jo draugė.

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2020“ Vilniaus rotušėje bus eksponuojama iki gegužės 30 dienos , o vėliau paroda keliaus į kitus Lietuvos miestus.

 

 

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų