Aukščiausiasis Teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį D. Matuzienei byloje dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją Žilvičių kooperatinei bendrovei, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. „Sekundės“ archyvo nuotr.

Aukščiausiasis Teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį D.Matuzienei

Aukščiausiasis Teismas panaikino išteisinamąjį nuosprendį D.Matuzienei

Aukščiausiasis Teismas antradienį panaikino išteisinamąjį nuosprendį buvusio Seimo nario Vito Matuzo žmonai Danutei Matuzienei byloje dėl pasikėsinimo apgaule gauti subsidiją Žilvičių kooperatinei bendrovei, sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

Radviliškio rajono apylinkės teismas D.Matuzienę buvo pripažinęs kalta, tačiau apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas pernai lapkritį paskelbė, kad byloje nėra įrodymų, jog moteris būtų įvykdžiusi minėtus nusikaltimus.

Po šio nuosprendžio Panevėžio apygardos prokuratūra su skundu kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą.

Aukščiausiojo Teismo teisėjas Vytautas Masiokas paskelbė, kad Šiaulių apygardos teismo nuosprendis naikinamas ir byla šiam teismui perduodama nagrinėti iš naujo.

„Apeliacinės instancijos teismas paskelbė, kad buvo tik rengimasisis, o ne pasikėsinimas. Tačiau teismas iš esmės nepasisakė dėl įrodymų vertinimo ir faktinių aplinkybių nustatymo. Tai esminė klaida. Apeliacinės instancijos teismas nepagrįstai kaip precedentu rėmėsi kita byla, nors abiejų bylų aplinkybės skiriasi, negalėjo remtis, pažeidė įstatymo reikalavimus, tai paveikė teisėtos nutarties priėmimą“, – sakė teisėjas V.Masiokas.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, esą 2011 metais Žilvičių kooperatinėje bendrovėje suklastoti dokumentai pateikti Nacionalinei mokėjimo agentūrai, siekiant apgaule gauti 685 250 litų (198 462 eurų) Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybės paramą biokuro gamybos įrangai. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, gauti subsidijos nepavyko.

„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.

Komentarai

  • To laikmečio šmėklos vis nepaleidžia Panevėžio ir primena apie gerus konservų darbus

  • Tuo metu matuzai buvo vieni iš Panevėžio ir LT „aferistų-vagių“konservatorių partinės „grupuotės“vadai,o viskas pasibaigs taip,kaip visada,senaties terminas,nes buvo pavogta,daugiau nei višta.

  • kas pas ja ant galvos?

Rodyti visus komentarus (3)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų