P. Židonio nuotr.

Aukcione – Panevėžio bazės su visais nuomininkais

Aukcione – Panevėžio bazės su visais nuomininkais

Beveik pustrečio milijono eurų – tokiu startu prasidėjo aukcionas, kuriame pardavinėjami Panevėžio pakraštyje esantys didžiuliai sandėliavimo pastatai, vietiniams geriau žinomi kaip miesto bazės.

Po jų stogu patalpas nuomojasi daugybė verslo įmonių. Pardavėjų teigimu, parduodamam objektui dėmesio nestinga.

Į penktą gyvenimo dešimtį įkopusi panevėžietė Daiva iki šiol atsimena laikus, kai dar besimokydama Panevėžio 7-ojoje vidurinėje vietoj pamokų su bendraklasiais kartais buvo vežama į Panevėžio bazes kalti dėžių. Šių labai reikėdavo netoli esančių šiltnamių, medelyno, gamtininkų stoties darbuotojams. Į tokią tarą būdavo kraunama įvairi produkcija.

Nemokama mokinių pagalba tais laikais vadindavosi visuomenei naudingu darbu.

„Tiksliai nė nebežinau, kas ten būdavo – lyg ir vaisių, daržovių bazė. Mus, mokinius, sovietmečiu ten veždavo kalti sulūžusių dėžių. Gaudavom krūvas medinių lentelių ir taisydavome. Mums labai patikdavo taip praleisti pamoką, nes dirbti nebuvo sunku“, – prisimena panevėžietė.

Muziejininkų žiniomis, sovietmečiu šiose Panevėžio bazėse buvo sandėliuojamos prekės miesto parduotuvėms. Lietuvai tapus nepriklausomai, logistikos ir prekybos kompleksas privatizuotas ir tapo įvairiausių įmonių prieglobsčio vieta.

Kaip gamybos ir sandėliavimo vieta buvusios Panevėžio bazės žinomos daugeliui. Ir dabar čia likusiuose dideliuose pastatuose, angaruose veikia daugybė įmonių: mažesnių ir didesnių parduotuvių, prekybos centrų, valgykla, dalį patalpų užėmęs Kauno teritorinės muitinės Panevėžio pirmos kategorijos krovinių postas.

Prieš kurį laiką viešojoje erdvėje pasirodė skelbimas apie parduodamą dalį buvusių Panevėžio bazių pastatų.

Visą straipsnį skaitykite lapkričio 30 dienos (antradienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų