P. Židonio nuotr.

Augantis optimizmas išjudino būstų rinką

Augantis optimizmas išjudino būstų rinką

Skeptikai dažnai mėgsta pabrėžti, kad Panevėžys – tuštėjantis miestas, tačiau praėjusiais metais nekilnojamojo turto rinka pasiekė iki tol neregėtas aukštumas.

Palyginti su kitais didmiesčiais, Aukštaitijos sostinėje pernai fiksuotas didžiausias būstų kainų kilimas – net 10,5 proc. Toks nekilnojamojo turto pabrangimas pirkėjų iš Panevėžio neišbaidė. Atvirkščiai – butų sandorių skaičius pernai išaugo 13 proc., o namų – 5 proc.

Kylančios nekilnojamojo turto kainos ir augantis sandorių skaičius – vienas iš įvairių ekonomistų pamėgtų kozirių, kai kalbama apie artėjančios krizės ženklus. Tačiau ekspertai tikina, kad kylančios kainos – įprastas rinkos dėsnis augant ekonomikai. Prognozuojama, kad ir šie metai išlaikys panašų augimą.

Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, jog paklausūs butai tiek naujos, tiek ir senos statybos daugiabučiuose. Emigrantų, grįžusių su susitaupyta nuosavai pastogei įsigyti reikalinga suma, tėra vienetai, o dauguma būstą perka su banko paskolomis. Nors kaina tebėra vienas svarbiausių kriterijų, vis dažniau pirkėjai ieško ir kokybės. Renkantis būstą įvertinama erdvė ne tik pačiame būste, bet ir prie jo.

Vertinant praėjusių metų aktyvumą, manoma, kad ir šiemet optimizmo rinkoje nestokos nei pirkėjai, nei pardavėjai.

Neseniai atsirado skelbimas, kad Ukmergės gatvėje parduodamas dviejų kambarių butas už 130 tūkst. eurų – vienas kvadratinis metras kainuoja apie 2600 eurų. Nors butas įrengtas itin kokybiškomis medžiagomis, nekilnojamojo turto ekspertas pripažįsta, kad kaina per didelė – už tokią sumą galima įsigyti ir nedidelį namuką.

Iki šiol bene brangiausi parduoti būstai buvo naujai pastatytame daugiabutyje Laisvės aikštėje – čia už vieną kvadratinį metrą buvo prašoma kiek per pusantro tūkstančio eurų.

Visą straipsnį skaitykite sausio 8 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

Komentarai

  • Atrodo padorus namas.

  • Taip atrodo padorus namas.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų