Atveriami prekybos centrai: savaitgaliais veikti negalės

Atveriami prekybos centrai: savaitgaliais veikti negalės

Vyriausybė ketvirtadienį leido nuo balandžio 19 dienos, pirmadienio, atverti visas parduotuves prekybos centruose, o nuo gegužės 3 dienos – ir turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, tačiau jos kol kas negalės veikti šeštadieniais ir sekmadieniais.

Ekonomikos ir novacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad visos kitos prekybos centruose dabar veikiančios parduotuvės – maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, gėlių, optikos ir ortopedijos, laidojimo reikmenų, vaistinės, taip pat parduotuvės, turinčios tiesioginį įėjimą iš lauko – savaitgaliais veiks, kaip ir iki šiol.

„Savaitgaliais ribosime tų prekybininkų veiklą, kuriuos atidarome nuo 19 dienos – prekybos centrus. Visi, kas dabar dirba, galės dirbti ir savaitgaliais“, – Vyriausybės posėdyje sakė ministrė.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį sakė, kad jei žmonių saugumas „tuose dideliuose traukos objektuose“ bus tinkamai užtikrintas, sprendimas vėliau gali būti peržiūrėtas.

„Pirmiausia turim pamatyti, kad tikrai schema veikia, dar įmonės turės pradėti dirbti, jie turės, žinoma, testuotis, tai procesas dar bus ilgesnio laiko, bet, aišku, turėsim matyti taip pat, kas bus ir po gegužes trečios ir su tuo vadinamuoju galimybių pasu kiek tai derės“, – ketvirtadienį posėdyje sakė ministrė pirmininkė.

A. Armonaitė trečiadienį sakė, kad atidaryti visos prekybos vienu metu negalima, nes žmonėms reikia atlikti testus, pasiruošti.

Visose vėl atidaromose prekybos vietose vienam žmogui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų viso prekybos centro ploto arba vienu metu galės būti aptarnaujamas tik vienas žmogus.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė trečiadienį BNS sakė nesuprantanti, kodėl prekybos centrų parduotuvės negali dirbti savaitgaliais. Anot jos, ribojimas paskatins daugiau žmonių apsipirkinėti darbo dienomis, todėl gali būti labiau „suspaustas“ lankomumas.

Komentuodama 50 kv. metrų ploto vienam prekybos centro lankytojui reikalavimą, ji teigė, kad prekybininkai siūlė užtikrinti 40 kv. metrų plotą – tai būtų dvigubai daugiau negu kitose parduotuvėse, kur dabar vienam žmogui turi būti užtikrinta 20 kv. metrų ploto, o maisto parduotuvėse – 15 kv. metrų.

Šiuo metu prekybos centruose gali veikti tik būtinųjų prekių – maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos – parduotuvės, taip pat turinčios atskirą įėjimą iš lauko, o kitos gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai.

Komentarai

  • Make 6,000 dollar to 8,000 dollar A Month Online With No Prior Experience Or Skills Required.hytg Be Your Own Boss And Choose Your Own Work Hours..

    Thanks A lot Here……… W­W­W.P­A­Y­B­U­Z­Z­1.C­O­M

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų