Atsidarymo džiaugsmą temdo šešėlis

Atsidarymo džiaugsmą temdo šešėlis

Karantino mada vaikščioti nekirptais plaukais ir natūraliomis šukuosenomis baigiasi.

Vos tik Vyriausybei paskelbus, kad nuo pirmadienio duris gali atverti grožio salonai ir kirpyklos, šių telefonai įkaito nuo skambučių. Nepaisant to, grožio meistrai optimizmu netrykšta. Kai kurie salonai Panevėžyje jau atsisveikino su dalimi darbuotojų, o likusiesiems teks pradėti nuo nulio – būriai klientų perėjo pas pogrindyje per karantiną dirbusias kirpėjas.

Grožio salono savininkė Ingrida Lipnickienė pasakojo, kad tik paskelbus apie atlaisvinimus pasipylė skambučiai ir žinutės. Nuo didelės apkrovos net sutriko elektroninė registravimo sistema.

„Jau per pirmą dieną buvo užimtos visos vietos savaitei į priekį“, – pasakojo I. Lipnickienė.

Vis dėlto, jos nuomone, startas nebus lengvas. Dėl taikomų griežtų reikalavimų vienu metu negalės dirbti tiek darbuotojų, kiek prieš karantiną. I. Lipnickienės grožio salone beliko trys meistrės, dirbsiančios atskirose erdvėse.

„Teko priimti sunkius sprendimus. Kad ir kaip dėliojam grafikus, jie nesusidėlioja, kad visiems būtų gerai. Per pirmąjį karantiną teko atsisveikinti su viena kirpėja, o dabar kolektyvas sumažėjo per pusę. Likusiosios be darbo jo ieškosis kitur ar keis profesiją. Sumažinus kolektyvą, man, kaip savininkei, taip pat sumažėjo pajamos, bet nuomos kaina ir kiti įsipareigojimai nemažėjo“, – pasakojo verslininkė.

Persikėlė į pogrindį

Anot I. Lipnickienės, kai kurie saugumo reikalavimai yra sunkiai įgyvendinami. Pavyzdžiui, vienu metu gali būti tik vienas meistras ir vienas klientas, tačiau nežinia, kaip teks kirpti vaikus, kuriems vien atsisėsti į kirpėjo kėdę yra didelis iššūkis. Jeigu net mama ar tėtis negalės būtų šalia, tokių klientų kirpėjos veikiausiai nesulauks.

Tačiau daugiausia nerimo kelia, ar po karantino sugrįš nuolatiniai klientai. Per pirmąjį karantiną, kaip pastebi I. Lipnickienė, visi griežtai saugojosi, o per antrąjį didelė dalis grožio meistrų pasitraukė į pogrindį.

„Pati turiu internetinį puslapį, kur prekiaujama priemonėmis, skirtomis profesionaliam darbui. Galvojau, kaip teks išsilaikyti, tačiau pardavimų apimtys liko tokios pat kaip rudenį, kai jokio karantino nebuvo. Pogrindis veikė visu pajėgumu, daugelis meistrų važiuodavo į klientų namus ar kviesdavosi pas save. Tie, kurie sutiko kirptis pogrindžio kirpyklose, vargu ar grįš pas savo meistres. Nes ten rado ir paslaugas, ir draugystę, o galbūt ir mažesnes kainas“, – mano verslininkė.

Anot jos, daugeliui grožio meistrių viską teks pradėti nuo nulio ir nesvarbu, kad jų darbo patirtis solidi.

Nors salono savininkė guodžiasi dėl sumenkusių pajamų, tvirtina paslaugų kainų nekelsianti. Visgi ši klientėms gera žinia – laikina. I. Lipnickienė neatmeta, kad nuo rudens paslaugų kainoraštį gali tekti keisti.

„Praradimai labai dideli, o kompensaciniai mechanizmai taikomi tik stambiajam verslui. Meistrės, norėdamos grįžti į darbus, turės atnaujinti visas priemones, nes per du su puse mėnesio turimos jau nebetinkamos naudoti. Esame pakylėti, kad pagaliau galėsime pradėti dirbti, bet kai pradedi dėlioti, skaičiuoti, matai, kad ta pradžia bus sunki“, – sakė I. Lipnickienė.

Eksperimentuoti nedrįso

Savarankiškai dirbanti kirpėja Gindrita Puskunigienė jau kelias savaites sulaukia klientų skambučių. Kol nebuvo aišku, kada Vyriausybė atnaujins grožio salonų veiklą, G. Puskunigienė klientų net neregistravo. O vos pasirodžius informacijai apie atlaisvinimą, per pirmąją dieną kirpėjos darbo kalendorius buvo užpildytas iki pat kovo mėnesio.

„Nebūtina per dvi dienas ar savaitę visus nukirpti, o paskui vėl turėti tuščių valandų. Niekas nedirbs 24 valandas per parą.“

A. Pocius

„Kai pranešė, kad nuo pirmadienio galės atsidaryti grožio salonai, kirpyklos, pasipylė klientų skambučiai. Per dieną galiu priimti ribotą skaičių žmonių, reikia palikti laiko patalpoms dezinfekuoti po kiekvieno kliento. Dabar klientus registruoju jau kovo mėnesiui“, – pasakojo G. Puskunigienė.

Ji neslėpė sulaukusi klienčių prašymų pagražinti per karantiną, tačiau dirbti pogrindyje nesutiko. Kai kurios kirpėjos savo nuolatines klientes gelbėjo suruošdamos ir parduodamos dažų, tačiau, anot Gindritos, profesionalų dažai, skirtingai nei parduotuvėse, turi būti ruošiami itin tiksliomis proporcijomis. Todėl ji tokio gelbėjimo plano savo klientėms taip pat nerekomendavo.

„Nors šie du mėnesiai buvo sunkūs finansiškai, bet naudodamasi karantinu kainų tikrai nekelsiu. Be galo pasiilgau savo darbo ir klientų“, – tvirtina G. Puskunigienė.

Vyrai kantrūs

Kirpyklų atidarymo laukia ir vyrai. Per karantiną net plaukų kirpimo mašinėlės buvo tapusios deficitine preke. Panevėžio centre įsikūrusios vyrų kirpyklos vienas iš savininkų Audrius Pocius teigė, kad didelio antplūdžio, koks buvo paskutines dienas prieš paskelbiant karantiną, jie nesitiki.

„Nebūtina per dvi dienas ar savaitę visus nukirpti, o paskui vėl turėti tuščių valandų. Niekas nedirbs 24 valandas per parą. Jeigu vyrai du mėnesius pabuvo nesikirpę, ne bėda palaukti ir dar vieną savaitę“, – mano A. Pocius.

Anot jo, salonui atsigauti finansiškai prireiks kelių mėnesių. Nepaisant to, paslaugų kainų verslininkas žada nekelti: tiek plaukų kirpimas, tiek ir barzdos modeliavimas kainuos po 19 eurų. „Esame optimistai. Nėra taip blogai, juk galėjo karantinas tęstis daug ilgiau. Po pirmojo karantino jau ruošėmės antrajam. Labai tikėtina, kad rudenį ir vėl bus karantinas, tad nebegalime gyventi šia diena, turime planuotis gyvenimą tolėliau“, – sakė A. Pocius.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų