Atnaujinamas planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimas

Atnaujinamas planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nustatė kriterijus, kuriais vadovaujantis vykdomas spartesnis planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atnaujinimas.

SAM ragina gyventojus, kuriems buvo atidėtos planinės paslaugos, aktyviai kreiptis į savo šeimos gydytojus, vykti planinėms dienos chirurgijos, dienos stacionaro ir kitoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti.

Kiekvieną savaitę koronaviruso (COVID-19) infekcijos pacientams skirtų lovų skaičius ligoninėse mažėja apie 200 vnt., tai reiškia, kad tiek ligoninių infrastruktūra, tiek ir personalas jau gali grįžti prie planinių asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų teikimo atnaujinimo.

Šiuo metu gydymo įstaigos deda dideles pastangas, kad pacientui būtų teikiamos saugios paslaugos: daugiau nei 75 procentų sveikatos sistemos darbuotojų jau turi susiformavusi imunitetą – 55 proc. darbuotojų yra vakcinuoti, 15 proc. jau yra persirgę koronaviruso infekcija, 5 proc. turi susiformavusius antikūnus. Sveikatos sistemos darbuotojai dirba su visomis reikalingomis asmens apsaugos priemonėmis, laikantis visų reikalingų epidemiologinių rekomendacijų.

Specialistų vertinimu, rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnu atveju yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronaviruso (COVID-19) infekcija.

SAM kviečia gyventojų nedelsti ir nenukelti savo vizitų pas sveikatos specialistus.

Asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų atnaujinimas yra vykdomas teritoriniu-regioniniu principu. Sprendimą dėl ASP paslaugų atnaujinimo regione ir konkrečioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (ASPĮ) priima paslaugų teikimą atitinkamame regione organizuojanti ASPĮ, aptarusi ir suderinusi su visomis regiono ligoninėmis.

Atsižvelgiant į tai, kad visų paslaugų vienu metu atnaujinti nėra įmanoma, ASP paslaugų atnaujinimo prioritetas yra teikiamas neatidėliotinų ASP paslaugų, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė, užtikrinimui. Taip pat pažymėtina, kad kiekviename regione turi būti užtikrinamas visų lygių ir profilių ASP paslaugų teikimas.

Komentarai

  • Na nežinau kaip šioje ligoninėje laikomąsi epidemiologinių rekomendacijų. Ar gi tabletinius vaistus rekomenduoja ligoniui atnešti į palatą saujoje,mėlynoje pirštinėje ir padėti tiesiogiai ant spintelės?
    Nustebau ir pasibaisėjau,kad kovidinėje laukiant tyrimo atsakymo prieš operaciją bei kitame sk. tabletiniai išpakuoti vaistai ligoniui atnešami ne kokiame indelyje ,bet mėlynos pirštinės saujoje.Ar suvokiate, kad su tomis pačiomis pirštinėmis liečiate visų palatų durų rankenas,einate pas kt. ligonius,gal ką tik tualete buvote ir šikinę nusivalėte? Ir galimai platinate šią baisią mirtiną ligą.Nors ant tualetinio popieriaus gabalėlio tabletę atneštumėte.Tas pats ir kitame skyriuje tablečių bei sauso davinio (pvz. avižinių saus. ar trapučių) pateikimas.Sausainėlius apčiupinėtus mes išmetėme,o tabletes mineraliniu vandeniu nusiplovėme.Fuuuuu!Dabar tai nežinau ar ligoninėje neapsikrėtėme mirtinu virusu.Arba-palatoje pritrūko termometrų,tai iš paciento kuris pasimatavo temperatūrą, iškart perdavė kitam (ar neturėjo termometro dezinfekuoti?) ir t.t.
    O Gydytojams, Operacinės atsakingai,nuostabiai komandai bei skyriaus supratingoms,neatbukusioms seselėms ir slaugėms,kurios laikosi saugos reikalavimų- didelis AČIŪ!

    • Atsakyti
  • Tai buvo Karantino skyriuje prieš operaciją (ne kovidinėje)

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų