Nespėlioja. Panevėžio regiono AAD vadovo V. Jakšto žiniomis, inspektorių rajonuose nemažės. T. Šiaudinio nuotr.

Atleidimo lapeliai – ir aplinkos sargams

Atleidimo lapeliai – ir aplinkos sargams

2018-ieji Lietuvos valstybės tarnyboms – jungtuvių metai. Optimizacijai jau ėmė ruoštis ir aplinkosaugininkai, su nerimu laukdami atleidimo iš darbo lapelių.

Aplinkos ministerija pradėjo aštuonių regiono aplinkos apsaugos departamentų (RAAD) pertvarką. Vietoje jų bus vienas Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) su aštuoniais padaliniais. O į šių patalpas bus sukeltos kitos Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos.
Tokia pertvarka siekiama geresnio nusižengimų aplinkai išaiškinimo, tolygesnio darbo krūvių paskirstymo, geresnių inspektorių darbo sąlygų. Naujoje aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemoje bus daug lengviau koordinuoti sudėtingus aplinkosaugos procesus, sutelkti pareigūnų pajėgumus ir sumažinti biurokratinę naštą verslui.

Pertvarka turėtų baigtis liepos 1 dieną. Sausį Aplinkos ministerija paskelbė konkursą steigiamo AAD direktoriaus pareigoms. O prieš porą savaičių pradėjo gyvuoti jau ir pats naujasis darinys.
Jame veiks duomenų analizės centras ir jis vykdys aplinkos apsaugos sektoriaus kontrolę. Mat dėl šios tarnybos didelio administracijos aparato ir prireikė pačios reformos.

„Dėl šiuo metu veikiančios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės organizavimo sistemos griežtai yra pasisakę EBPO ekspertai. Pasak jų, mūsų šalyje neužtikrinamas vieningas aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės planavimas, vykdymas, nėra tinkamos rezultatų vertinimo sistemos“, – teigia aplinkos viceministras Mindaugas Gudas.

Laukia naujos pareigos

Aplinkos ministerija ramina, kad papildomai lėšų reorganizacijai nereikės. Tačiau keisis kai kurios pareigybės, tad jau netrukus maždaug 500 regionų departamentuose dirbančių žmonių gaus įspėjimus, kad jų darbdavys keičiasi, ir daliai jų teks rinktis naujas darbo vietas.

Tokių pokyčių laukia ir 60 žmonių turintis Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas.

„Ši reforma turėtų šiek tiek paliesti ir mus. Tokio departamento, koks buvo, jau nebeliks – bus tik Gyvosios gamtos skyrius ir rajono agentūrų inspektoriai. Kokia liks mano ir naikinamų skyrių darbuotojų vieta, spręs naujos struktūros vadovai“, – apie pokyčius „Sekundei“ sakė iš juridinių asmenų sąrašo išregistruojamo Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento vadovas Valdemaras Jakštas.

Jo žiniomis, po pertvarkos visiems jo darbuotojams bus pasiūlytas darbas. Tik jis nebūtinai bus Panevėžyje. Darbo vietų pasirinkimas kitur labiausiai tikėtinas Finansų, Kontrolės organizavimo, Administravimo ir teisės, Administracinių teisės bylų nagrinėjimo, Mokesčių ir atliekų kontrolės skyrių atstovams. Mat šių funkcijų Panevėžio padalinyje nelieka ir po pertvarkos gyvuos tik tarp padalinių ir naujojo departamento.

„Sunku spėlioti, kaip viskas susidėlios. Dabar turime tris buhalterius, jiems pas mus vietos nebeliks, nebent kokį vieną apskaitininką turėsime. Taip pat bus ir kituose pertvarkomuose skyriuose“, – sakė direktorius.

Inspektorių nepalies

Regioninių AAD padalinių vadovai bus skiriami.
Taip pat nuo departamentų atskiriama laboratorija. Ji taps Aplinkos apsaugos agentūros padaliniu. Jos darbuotojai su visa įranga atsidurs Vilniaus tarnybų akiratyje.

Kaip keisis aplinkosaugininkų darbas, taip pat dar nėra galutinai žinoma. Tačiau inspektorių, V. Jakšto žiniomis, rajonuose nemažės. Jie dirbs kaip ir dirbę.

Įsteigus Aplinkos apsaugos departamentą ir panaikinus regioninius departamentus, išnyks ir administracinės ribos, kurios iki šiol trukdė atlikti išsamias objektų patikras.
Reorganizacija Lietuvoje paskutiniu metu jau palietė miškų ūkį, teismų sistemą, probacijos, kelininkų tarnybas. Reformos dar laukia Darbo birža.

 

Komentarai

  • Valdai, kada išeini į pensiją?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Daugiau leidinio naujienų