Atkaklioje kovoje dėl KMT bronzos – „Lietkabelio“ pergalė

Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) mažajame finale – panevėžiečių triumfas. Permainingose rungtynėse Klaipėdoje Panevėžio „Lietkabelis“ palaužė šeimininkų „Neptūno“ klubo pasipriešinimą – 73:84 (25:17, 20:18, 11:32, 17:17). Panevėžiečiams tai buvo trečioji bronza iš eilės šiame turnyre.

Rungtynių pradžioje dominavo greitas puolimas. Pirmieji taškų sąskaitą atsidarė „Neptūno“ krepšininkai – Deividas Gailius pelnė 5 taškus paeiliui (5:0). Tačiau per kelias atakas panevėžiečiai rezultatą išlygino. Vis dėlto, „Lietkabeliui“ sunkiai sekėsi stabdyti uraganinį šeimininkų puolimą. „Neptūnas“ vien tolimais metimais pelnė 18 taškų. Po pirmųjų 10 minučių uostamiesčio ekipa pirmavo rezultatu 25:17.

Antrajame kėlinyje abi ekipos rungtyniavo jau ne tokiu aukštu rungtynių tempu. Nenado Čanako vadovaujami panevėžiečiai nuosekliai ėmėsi mažinti varžovų atotrūkį. Paulius Valinskas dvitaškiu su varžovo pražanga leido svečiams priartėti iki 5 taškų – 31:26. Klaipėdiečių puolimas sustojo, ir komandas po Ž. Šakičiaus metimo skyrė vos 2 taškai (35:33). Tuomet vėl prabilo Deividas Gailius. „Neptūno“ lyderis pelnė 5 taškus paeiliui ir šeimininkai vėl sėkmingai nutolo (42:33). Antrąjį ketvirtį užbaigė Tado Sedekerskio tritaškis paskutinėmis sekundėmis – 45:35.

„Neptūnas“ pirmojoje rungtynių dalyje pataikė net 8 tritaškius iš 14 (57 proc.), kai „Lietkabelis“ – vos 1 iš 9 (11 proc.)

Antroji rungtynių pusė prasidėjo Tomo Dimšos tritaškiu, kuris leido sumažinti deficitą iki vienženklio (45:38). Nors varžovai taip pat išnaudojo savo šansus puolime, T. Dimša dar vienu tritaškiu „Lietkabeliui“ leido priartėti iki 6 taškų – 50:44. Trečiajame ketvirtyje Panevėžio klubas puikiai atakavo iš tolimos distancijos, kai vien per 5 minutes pataikė net 4 tritaškius. Svečiai spurtavo 19:8 ir po Ž. Šakičiaus dvitaškio jau pirmavo „Lietkabelio“ ekipa – 52:53. „Neptūno“ krizė tęsėsi ir toliau. Margiris Normantas metimu su pražanga dar labiau padidino panevėžiečių pranašumą – 53:57. Tuo tarpu uostamiesčio krepšininkai taškų nepelnė net 5 minutes. Puikią „Lietkabelio“ atkarpą vainikavo galingas Tomo Dimšos dėjimas greitoje atakoje –56:64. Su trečiojo ketvirčio sirena T. Dimša smeigė dar vieną tritaškį ir prieš lemiamą ketvirtį Panevėžio ekipos persvara jau buvo dviženklė – 56:67.

Ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ kilo į šturmą. Tadas Sedekerskis smeigė tritaškį, kuris leido šeimininkams priartėti iki 8 taškų (61:69). Tuo tarpu sustojęs „Lietkabelis“ per tris žaidimo minutes pelnė tik 3 taškus. T. Sedekerskis dar vienu tolimu metimu sumažino svečių persvarą, bet dvitaškiu atsakė ir P. Valinskas – 66:73. Visas klaipėdiečių viltis sudaužė Željko Šakičiaus tritaškis priešpaskutinę minutę – 70:80. „Lietkabelis“ ir vėl iškovojo KMT bronzos medalius.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 24, Osvaldas Olisevičius 15.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 20, Željko Šakičius ir Margiris Normantas po 14, Vytenis Lipkevičius 12.