Atkakliame mūšyje Vilniuje „Lietkabelis“ patyrė nesėkmę

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) čempionate Panevėžio „Lietkabelis“ (9/6) atkakliai priešinosi šalies vicečempionams, bet paskutinėmis akimirkomis pergalę šventė Vilniaus „Ryto“ (11/5) ekipa – 82:77 (18:14, 19:31, 25:10, 20:22). Sostinės klubas pasiekė trečiąją pergalę iš eilės.

Vilniečiai rungtynes pradėjo gerokai sėkmingiau. Francisco Cruzas pelnė penkis taškus paeiliui, o sužaidus tris minutes „Lietkabelis“ nesurinko nė taško – 5:0. Panevėžio ekipai varžovų krepšys buvo tarsi užrištas – Nenado Čanako auklėtiniai per 6 pirmojo kėlinio minutes pelnė tik 3 taškus (11:3), o tikslą pasiekė vos 1 metimas iš 10 (10% taiklumas). Vis dėlto, vėliau sekė puiki svečių atkarpa ir po Vytenio Lipkevičiaus tritaškio panevėžiečiai priartėjo – 13:10. Po pirmojo ketvirčio „Rytas“ pirmavo 4 taškais (18:14).

„Lietkabelis“ galingai startavo antrajame kėlinyje ir po O. Olujobi dvitaškio persvėrė rezultatą – 22:24. Svečiai nemažino apsukų ir įpusėjus ketvirčiui didino savo pranašumą. Po aštraus P. Valinsko prasiveržimo panevėžiečiai pirmavo jau 6 taškais – 30:36. Antrąjį kėlinį įspūdingai sužaidę „Lietkabelio“ žaidėjai pirmavo 8 taškais (37:45).

Po ilgosios pertraukos vyko kova taškas į tašką. Įpusėjus trečiajam ketvirčiui, vilniečiai perėmė rungtynių kontrolę ir po ilgos pauzės išsiveržė į priekį – 49:48. Panevėžiečių žaidime pasipylė klaidos, o „Rytas“ po M. Girdžiūno taškų nutolo iki 7 taškų (62:55).

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ siekė atkurti intrigą. Vytenis Lipkevičius pataikė trečiąjį savo tritaškį, kuris sumažino skirtumą iki minimumo (64:63). Tačiau vilniečiai į tai atsakė spurtu 12:5 ir po dviejų Eimanto Bendžiaus tritaškių vėl nutolo – 76:68. Panevėžiečiai dar kartą sumažino deficitą iki minimalaus (76:75), tačiau svečius dar kartą nubaudė E. Bendžius, tolimą metimą pataikęs likus žaisti vos 32 sek. (79:75). Per likusį laiką „Lietkabelis“ bandė gelbėtis pražangomis, tačiau tai situacijos nepakeitė – „Rytas“ atsirevanšavo už patirtą nesėkmę Panevėžyje.

„Rytas“: Francisco Cruzas 24, Eimantas Bendžius 19, Martynas Echodas 10.

„Lietkabelis“: Tomas Dimša 16, Martynas Sajus ir Margiris Normantas po12, Vytenis Lipkevičius 10.