Atkakliame mūšyje Vilniuje – dramatiška „Lietkabelio“ nesėkmė

Šeštadienį Vilniuje nutrūko Panevėžio „Lietkabelio“ (11/5) pergalių serija. Panevėžiečiai išvykoje po atkaklios kovos neatsilaikė prieš sostinės „Rytą“ (12/5), kuriam tai buvo penkta pergalė paeiliui Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) – 78:72 (17:19, 21:20, 22:19, 18:14). Vilniaus ekipoje dėl traumų šį kartą nerungtyniavo 4 žaidėjai.

Net ir maža rotacija rungtyniaudami vilniečiai stengėsi savo žaidimą grįsti greitomis atakomis, tačiau „Lietkabelis“ varžovams įsibėgėti neleido. Po K. Vinaleso taiklaus baudos metimo komandas skyrė 1 taškas – 8:7. Visą pirmąjį ketvirtį nė viena ekipa neįgijo didesnio pranašumo ir po atkaklių 10 minučių Panevėžio ekipa pirmavo dviem taškais (17:19).

Abi komandos tempo nemažino ir antrajame ketvirtyje. K. Bensonas pelnė keturis taškus paeiliui ir sumažino „Ryto“ deficitą iki minimumo – 26:27. Panevėžiečių gretose išsiskyrė Džordže Gagičius, taikliais metimais baudęs išretėjusią šeimininkų priekinę liniją. Prieš pat didžiąją pertrauką L. Uleckas pasižymėjo tritaškiu, vėl sumažindamas „Lietkabelio“ persvarą iki minimumo (38:39).

Antrąją rungtynių pusę Augustas Marčiulions pradėjo dviem taikliais dvitaškiais, o „Rytas“ persvėrė rezultatą savo naudai – 42:39. Po sostinės klubo spurto 6:0, „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Iškart po jos Margiris Normantas smeigė tritaškį, tačiau vilniečiai į tai atsakė trimis metimais, susikraudami 9 taškų pranašumą (51:42). A. Marčiulionis tęsė savo puikią atkarpą, perimdamas kamuolį ir pasižymėdamas dar vienu metimu, o „Rytas“ pasiekė dviženklę persvarą – 53:42. Tuo tarpu „Lietkabelis“ pateko į duobę – per pusę trečiojo kėlinio panevėžiečiai surengė tik dvi tikslias atakas. Svečiai netrukus grąžino intrigą ir po M. Normanto bei V. Lipkevičiaus tritaškių rezultatas tapo lygus – 55:55. Po ypač atkaklaus trečiojo ketvirčio panevėžiečiai atsiliko dviem taškais (60:58).

Ketvirtąjį kėlinį vilniečiai pradėjo sėkmingiau ir po A. Butkevičiaus metimo pirmavo 7 taškais – 72:65. Panevėžio ekipa kilo į šturmą – P. Valinskas pasižymėjo sudėtingu metimu su pražanga, taip sumažindamas svečių deficitą iki 4 taškų – 73:69. Įtampa rungtynių pabaigoje jautėsi tarp komandų – abi klydo lygiose vietose. Likus žaisti pusantros minutės, M. Girdžiūnas dvitaškiu padidino šeimininkų persvarą iki 6 taškų – 77:71. Panevėžio ekipa bandė gelbėtis pražangomis, „Rytui“ turint 5 taškų persvarą (77:72), tačiau tai sėkmės neatnešė – „Lietkabelis“ po ypač dramatiškos kovos turėjo pripažinti varžovų pranašmą.

„Rytas“: Augustas Marčiulionis 17, Lukas Uleckas 16, Mindaugas Girdžiūnas 14.

„Lietkabelis“: Kyle`as Vinalesas 15, Vytenis Lipkevičius ir Margiris Normantas po 13, Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas po 9.