Ar botulino injekcijos yra saugus būdas sumažinti raukšles? Atsako gydytoja.

Ar botulino injekcijos yra saugus būdas sumažinti raukšles? Atsako gydytoja.

Botulino injekcijos yra laikomos saugia ir veiksminga priemone raukšlėms mažinti. Jos yra patvirtintos JAV Maisto ir vaistų administracijos (FDA) tarnybos. Procedūra – legali ir legatymi ir Lietuvoje, ES. Jos dažnai pristatomos kaip vienas efektyviausių metodų norintiems greitai nugalėti raukšles. Žinoma, ne visam laikui, tačiau tikrai ilgam ir svarbiausia – iš karto.

Kaip ir bet kokia medicininė procedūra – egzistuoja tam tikra rizika ir galimas šalutinis poveikis. Svarbu aptarti šiuos dalykus su kvalifikuotu sveikatos priežiūros specialistu prieš nusprendžiant – ar botulino injekcijos jums tinka. Plačiau apie tai pasakoja gydytoja Rasa.

Apie saugumą, kuris kelia nepagrįstą nerimą

Botulino toksinas yra neurotoksinas, kuris blokuoja nervinių signalų perdavimą į raumenis. Dėl to raumenys atsipalaiduoja ir sumažėja raukšlės.

Injekcijos atliekamos nedideliais kiekiais į specifinius veido raumenis. Taigi, nereikia baimintis skausmo ar labai didelių adatų, kurios kartais atgraso nuo tokios procedūros pasirinkimo.  Procedūra paprastai yra greita ir neskausminga, o jos rezultatas dažniausiai džiugina“,- pasakoja Rasa.

Dauguma šalutinių poveikių yra lengvi ir laikini, pavyzdžiui, mėlynės, paraudimas, patinimas ir galvos skausmas. Nors dažniausiai nebūna ir tų. Kai kuriais atvejais gali pasitaikytirimtesnis šalutinis poveikis. Botulinas gali iššaukti alergines reakcijas, veido nutirpimą ir sunkumus ryjant. Visgi, patikimose klinikoje pirmiausia bus išsiaiškinamos visos galimos indikacijos ir tik tada atliekamos injekcijos, kai žmogui jos tinka.

Prevencija – svarbu

Svarbu pasirinkti kvalifikuotą ir patyrusį specialistą, kuris atliktų injekcijas. Netinkamai atliktos injekcijos gali sukelti rimtų komplikacijų. Pirmiausia laukia išsami konsultacija, o tik tuomet atliekamos gyvenimą keičiančios injekcijos.

Prieš svarstydami botulino injekcijas – pasitarkite su savo gydytoju. Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi – gali būti patariama atidėti injekcijas. Taip pat reikia nurodyti, jeigu vartojate konkrečius papildus arba vaistus. Būtinai informuokite gydytoją, jeigu kokių nors medicininių sutrikimų, ypač nervų ar raumenų sutrikimų. Galiausiai, jeigu jau anksčiau teko atlikti tokią procedūrą ir buvo patirta alerginė reakcija“,- konkretizuoja Rasa.

Jeigu botulinas Jums neatrodo tinkama procedūra, yra ir kitų būdų raukšlėms mažinti, pavyzdžiui, odos užpildai, cheminis pilingas ir lazerinės procedūros. Taip pat galite išbandyti įvairius nechirurginius metodus: veido kremai ir odos priežiūros priemonės, sveika gyvensena ir apsauga nuo saulės… Efektas nebus toks geras, tačiau reguliari priežiūra – būtina bet kuriuo atveju.

Sustabdyti laiką tikrai yra įmanoma. Svarbiausia, žinoma, imtis medicininių priemonių, kurios yra patvirtintos laiko. Tai dažniausiai tampa saugumo raktu, kurio yra tikimasi.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų