Aptarti siaurojo geležinkelio vystymo klausimai

Aptarti siaurojo geležinkelio vystymo klausimai

Šiandien Panevėžio miesto meras susitiko su LR Seimo nariu Antanu Baura, Susisiekimo ministerijos viceministru Pauliumi Martinkumi, Anykščių rajono meru Sigučiu Obelevičiumi, Panevėžio rajono mero pavaduotoju Antanu Pociumi, Aukštaitijos siaurojo geležinkelio vadovu Mindaugu Jucevičiumi. Buvo aptariamas ministerijos siūlymas Panevėžio miesto ir rajono savivaldybėms tapti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininkėmis.

Dar 2017 metais Panevėžio miesto savivaldybės taryba sutiko perimti valstybės, kaip dalininkės turtines ir neturtines teises ir pareigas ir kartu su Anykščių bei Panevėžio rajono savivaldybėmis tapti viešosios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininke. Tačiau toliau šio klausimo sprendimas nepajudėjo iš vietos.

„Panevėžio miesto savivaldybė sutinka perimti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ valdymą kartu su Panevėžio bei Anykščių rajono savivaldybėmis ir tapti įstaigos dalininke. Mūsų ir Panevėžio rajono savivaldybės pozicija nekinta jau du metai. Iki šiol procesas nejudėjo dėl kitokios Anykščių rajono savivaldybės pozicijos. Tikimės, kad reikalai pajudės iš mirties taško. Juk siauruko, savo unikalumu neabejotinai įdomaus ne tik Lietuvos gyventojams, bet ir užsienio svečiams išsaugojimas yra labai svarbus“, – susitikime sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Tikimasi, kad tapus viešosios įstaigos „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininku, atsirastų galimybė Panevėžyje intensyvinti kultūrinį turizmą, didinti miesto patrauklumą šalies ir užsienio turistams bei aktyviai įsijungti į Europos siaurųjų geležinkelių tinklą.

Komentarai

  • o kur dingo garvežiukas? Gal pragertas?

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų