Aplinkosaugininkai įvertino reido rezultatus

Aplinkosaugininkai įvertino reido rezultatus

Aplinkosauginės akcijos „Kaminukas“, vykdytos nuo vasario 1 iki kovo 31 d., metu aplinkosaugininkai surengė 193 reidus per kuriuos patikrinta 500 fizinių asmenų ir 470 ūkio subjektų.

Akcijos laikotarpiu visuose šalies regionuose buvo tikrinami nedideli ūkio subjektai ir fiziniai asmenys, užsiimantys autotransporto technine priežiūra, ardymu, remontu ar vykdantys kitą panašią veiklą. Atvykę aplinkos apsaugos pareigūnai domėjosi, ar minėtuose objektuose veikla vykdoma legaliai, ar šildymui naudojamas tinkamas kuras bei kaip vykdant veiklą susikaupusios atliekos yra tvarkomos.

Per surengtus reidus nustatyti 126 pažeidimai ir paskirta baudų, kurių bendra suma siekia 5710 eurų. Dažniausiai asmenys bausti už atliekų (skudurų, plastiko, tepalų ir kt.) deginimą, atliekų apskaitos nevedimą, atliekų nerūšiavimą, surinktų pavojingų atliekų talpų netinkamą ženklinimą arba neženklinimą.

Daugiausiai pažeidimų fiksuota Šiaulių (60), mažiausiai – Klaipėdos (1), Utenos (3), Alytaus (3) ir Panevėžio (4) regionuose.

Visos galimos galimos baudos už atliekų tvarkymą reglamentuojan
ių teisės aktų reikalavimų nevykdymą yra numatytos Administracinių nusižengimo kodekso 247 straipsnyje.

Apie pastebėtus pažeidėjus gyventojai raginami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba 8 (5) 2732995, tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos.

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų