Asmeninio archyvo nuotr.

Aplink Lietuvą per dvylika dienų

Aplink Lietuvą per dvylika dienų

 

Vasara – kelionių metas. Vieni skuba į egzotinius kraštus, o kiti atranda gimtosios šalies grožį. Du bičiuliai panevėžiečiai Audrius Liobikas ir Rolandas Narbutas dviračiais leidosi aplink Lietuvą.

Keliautojai įsitikino: tokios gražios, įvairialypės ir margaspalvės gimtosios šalies keliaudami automobiliu jie nebūtų pažinę.

Kelionėje neįprastai savo 32-ąjį gimtadienį atšventęs A. Liobikas visuomet gyveno itin aktyvų gyvenimą: maratonų bėgimas jam yra tapę kasdienybės dalimi. Tačiau pastaruoju metu atradęs ir malonumą minti dviratį. Panevėžio apylinkės jau išvažinėtos tiek dviračiu, tiek ir ne kartą apibėgtos, tad šįkart kilo mintis pakeliauti toliau. Bičiuliai į jo pasiūlymą leistis dviračiais aplink Lietuvą pažiūrėjo kiek skeptiškai, tačiau atsirado vienas draugas, sutikęs leistis į savotišką avantiūrą.

„Mūsų tikslas buvo apkeliauti aplink Lietuvą kuo arčiau jos sienų, bet kad keliukai būtų asfaltuoti. Iš viso išėjo apie 1400 kilometrų, kurie driekėsi per mums iki šiol nelankytus miestus ir miestelius“, – pasakojo A. Liobikas.

Kojos kaip medinės

Pasak Audriaus, tokiai kelionei labiausiai tinkami plento dviračiai – jais važiuoti gerokai lengviau, tačiau kai labai nori, tinka ir tokie, kokius turi – kalnų dviračiai. Tik keliautojams teko gerokai pasukti galvas, kaip prie jų pritvirtinti visą reikalingą mantą: palapinę, miegmaišį, pripučiamą čiužinį, pompą, šiek tiek drabužių, higienos reikmenų, maisto bei kitų reikalingų daiktų. Visas krovinys, kurį teko gabentis ant dviračių, svėrė kone 40 kilogramų. Nors prieš kelionę panevėžietis treniravosi – kai tik galėdavo, dviračiu įveikdavo apie šimtą kilometrų, tačiau tokia kelionė ir jam buvo iššūkis.
„Esu fiziškai pasiruošęs, bet kai prieš vėją tenka minti dviratį su tokia manta į kalną, dienos pabaigoje jau nieko nebenori. Pasistatai palapinę, šiek tiek užkandi ir tiesiog nulūžti iš nuovargio. Kojos ir dabar atrodo kaip medinės, vis dar sunku pritūpti ir atsistoti. Bandysiu gerai pasikaitinti pirtyje, gal po truputį atlėgs“, – šypsosi Mindauginių išvakarėse iš kelionės sugrįžęs A. Liobikas.
Iš Panevėžio keliautojai pirmiausia patraukė į Biržus, o iš ten pasieniu į Zarasų kraštą, kur prasidėjo pirmieji išbandymai. Per dieną panevėžiečiai paprastai įveikdavo apie šimtą kilometrų.

Visą straipsnį skaitykite liepos 9 dienos (penktadienio) „Sekundės“ laikraštyje.

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų