V. BULAIČIO nuotr.

Apleistoje teritorijoje – atvirų šulinių spąstai

Apleistoje teritorijoje – atvirų šulinių spąstai

Galima pajuokauti, kad buvusį darželį „Saulutė“ miesto Savivaldybė nuo prašalaičių saugo savotiška fronto linija – atvirais šuliniais.

Tačiau 75-erių Donelaičio gatvės gyventojai toks humoras vos nesibaigė tragedija.

Ėjo atsinešti žemių

Panevėžietė šiandien jaučiasi lyg antrą kartą gimusi. Visai neseniai ponia Genovaitė, kaip pati dabar sako, buvo atsidūrusi per plauką nuo žūties – ir pačiame savo gimtojo miesto centre.

Sekundei.lt moteris pasakojo vieną dieną užsukusi į senąsias kapines prie Panevėžio Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios – senjorė sugalvojo aptvarkyti močiutės kapą. Šis po žiemos buvo šiek tiek įgriuvęs, todėl ponia Genovaitė ėmė dairytis, kaip viską sutvarkyti.

Netrukus jai kilo mintis atsinešti žemių iš netoli esančio buvusio darželio „Saulutė“ kiemo. Čia esą jau buvo įprasti tokie miestiečių vizitai.

Tik iš aptvertos darželio teritorijos Genovaitė grįžo ir be žemių, ir be nuotaikos.

Penkios atviros duobės

„Praėjau išlaužtus vartelius ir patraukiau šaligatviu. O čia manęs laukė didžiulė duobė. Nežinau, kas mane patraukė, kad vieną žingsnį žengiau į šoną ir atsidūriau tiesiai prie to šulinio krašto. Jei būčiau ėjusi tiesiai, tai manęs iki šiol nebūtų niekas radę“, – pasakojo portalui panevėžietė.

„Tikriausiai baba apsaugojo, – apie baisią dieną be jaudulio vis dar negali kalbėti. – Grįžusi iš karto užpirkau už ją Šv. Mišias.“

Šalia moters vos nepasiglemžusių spąstų žiojėjo dar viena duobė ir dar viena. Atvirų šulinių apleistoje teritorijoje buvo net penki. Išsigandusi pašnekovė vieną jų uždengė medžio šaką, kitą – skarda.

„Toks pavojus pačiame miesto centre. Jei vaikai kokie būtų užklydę čia pažaisti? Aplink vien langų duženos ir šulinėliai be dangčių“, – stebisi ponia Genovaitė.

Nespėja tvarkyti

Prieš devynerius metus uždarytas „Saulutės“ darželis priklauso Panevėžio miesto savivaldybei. Minėtoje vietoje buvo planuojama įkurdinti Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stotį, naują automobilių stovėjimo aikštelę.
Šiuo metu „vaiduoklis“ įtrauktas į sąrašą apleistų pastatų, kurių saugumą savininkai privalo užtikrinti.

Buvęs darželis jau ne kartą niokotas čia užsukančių piktadarių, benamių. Savivaldybė nebespėja iš naujo užkalinėti jo langų ir užverti teritorijos vartų.

Galerija

Komentarai

  • Babytei nėr ko ten dūkinėti. Žemę reikia parduotuvėje pirkti.

    • tu iš babyčiu pensijos ižgivent pabandyk,paskui gudrauk

  • Gaila kad turtas ne Leliuko o savivaldybes. Savivaldybė galėtu nubausti. Gal kas nors galetu primatuoti prie Leliuko kad ir žingsniais ?

  • Parduokit kam nors tai nors namus pasistatys žmones,o dabar erkiu veisykla.Nors kas nores gyvent šalia kapų ir laidojimo salių kur giesmės liudnos sklinda.

Rodyti visus komentarus (4)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų