Apklausos veidrodyje – šokiruojantis vaizdas

Apklausos veidrodyje – šokiruojantis vaizdas

Dėl ko labiausiai skundžiatės ir kuo esate patenkinti? Atrodytų logiška ir nieko keisto, jei į tokį klausimą kaimo ar mažų miestelių gyventojai atsakytų, jog didžiausias jų sopulys – menka darbo vietų pasiūla bei maži atlyginimai, bet širdį glosto bičiuliški santykiai su kaimynais ir vietos bendruomene.

Vis dėlto stereotipą apie susvetimėjusius didmiesčius ir šiltą bendravimą mažesniuose miestuose mitu pavertė Lietuvos bendrojo plano rengėjų užsakymu atlikta esamos būklės savivaldybėse analizė. Respondentų žvilgsnis į Panevėžį nustebino ir vietos valdžią, ir ekonomikos ekspertus.

Iš tyrėjų pateiktų dvidešimties galimų atsakymų, kas labiausiai blogina gyvenimo kokybę, daugiausia apklausoje dalyvavusių panevėžiečių rinkosi nedarbą, susvetimėjimą bei nepakankamą bendravimą.

Visą straipsnį skaitykite vasario 27 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ dienraštyje.

Komentarai

 • Apklausoje dalyvavo 49 panevėžiečiai. Tikrai reprezentatyvu 🙂

  • NEJAU ,,reprezantatyvu“, kai apklausė NET 0,05 proc. (trečias skaičiu po kablelio) panevėžiečių?????????????????????????????????????????????????????????????????

 • o as maniau, kad svarbiausia gatvių asfaltavimas

 • Pritariu komentatoriui JO.
  Mieste, kuriame Statistikos departamento 2018 m. liepos mėnesio duomenimis, gyvena virš 88 000 gyventojų, apklausti vos 49 respondentai, kas sudaro vos 0,05 populiacijos …
  Tad tikrai labai neprofesionaliai ir nerimtai atrodo pateikti duomenys ir išvados, parengtos remiantis vos kelių gyventojų nuomone.
  Norint atlikti reprezentatyvų, tikrąją situaciją atspindintį tyrimą, reikalinga apklausti tam tikrą procentą gyventojų, kuris būtų bent keliolika kartų didesnis.
  Net miesto kultūros įstaigos, pagal Kultūros ministerijos rekomendacijas, kasmet atlikdamos Vartotojų pasitenkinimo teikiamomis paslaugomis tyrimus, apklausia po mažiausiai 400 gyventojų.

 • O aš iš daugiabučio. Kaimynai keičiasi. Naujieji net nesisveikina. Tai apie kokį bendravimą čia kalbėti.

  • Atsakyti
  • Aš galvoju,kad žmones užvaldė kažkoks pasipūtimas, atrodo pyktis veržiasi iš vidaus ar nori pasirodyti aukštesniais už kitus.Visiems mums plūgo rankenos kyšo iš kišenių.Tiesa yra, kad daugiabučio laiptinėje kai kas net nesisveikina.

  • ir tu nesisveikink.Cia kaimo japai bumbuliniai-pramoniniai.Jie nemegsta sveikintis

   • Atsakyti
 • Iš tyrėjų pateiktų dvidešimties galimų atsakymų, kas labiausiai blogina gyvenimo kokybę, daugiausia apklausoje dalyvavusių panevėžiečių rinkosi nedarbą, susvetimėjimą bei nepakankamą bendravimą……
  Apklausoje dalyvavo 0,053% panevežiečių ………, ir tai .tipo , atliko tyrimą ……,ir ko gero dar ir pinigėlių nemenkai gavo……..

 • APKLAUSA GYVENTOJŲ VISIŠKAI NESISKAITO, NES PER MAŽAI APKLAUSTA—JEIGU IŠ VISO APKLAUSĖ–O GAL FALŠYVAI PARAŠĖ ? PANEVĖŽYJE NIEKAS nėra matę tokių apklausėjų ? TAI DAUGIAU PANAŠŲ Į KLASTOTĘ DUOMENŲ . FALŠYVAI VISKĄ DARO -DAR VEDA PROCENTĄ ? TAI KODĖL RIMTAI NEKLAUSIA ŽMONIŲ NUOMONIŲ ????

Rodyti visus komentarus (9)

Jūsų komentaras

Sponsored Video

Daugiau leidinio naujienų